Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak chronić kosztowności w domu?
Dłuższa nieobecność w domu czy wakacyjny wyjazd to doskonała okazja dla złodziei. Mimo że w domach i w mieszkaniach montuje się obecnie alarmy oraz różnego rodzaju zabezpieczenia, to kiedy one zawiodą mienie, dobytek i wartościowe rzeczy znajdą się w zasięgu ręki włamywacza. Dlatego też trzeba szczególną uwagę przywiązywać do miejsc, w których przechowywane są kosztowności. Gdzie będą one najbezpieczniejsze?
Jak przechowywać kosztowności w domu, aby móc spać spokojnie?
Do kosztowności, które są dosyć często przetrzymywane w domach, należy biżuteria, drogie zegarki, pieniądze albo unikatowe, wartościowe pamiątki rodzinne. To właśnie o ich bezpieczeństwo należy szczególnie się zatroszczyć.
Wiele osób rezygnuje z trzymania ich w domu i wynajmuje bankowe skrytki. Oznacza to jednak konieczność ponoszenia corocznego kosztu rzędu kilkuset złotych. Niektórzy decydują się chronić swoje kosztowności domowymi sposobami. Ukrywają je w schowkach przypominających książki, w pościeli czy pod materacami. Jednak złodzieje dobrze znają tego typu skrytki i to właśnie od nich zaczynają przeszukiwanie mieszkania.
Właściciele ogródków zamykają swoje precjoza w pojemnikach, szczelnie owijają je folią, a następnie zakopują je pod ziemią. Wydaje się to dosyć dobrym rozwiązaniem, ale mimo tego zlokalizowanie ukrytego pakunku może być niekiedy bardzo trudne. Dlatego też do chronienia kosztowności w domach tak dobrze nadają się sejfy.
„Sejfy do użytku domowego mają te same atesty i podlegają tym samym normom, co te używane w biurach. Zapewniają więc najlepszą ochronę znajdującej się w nich zawartości i wysoki poziom bezpieczeństwa” – mówi ekspert z firmy Konsmetal24.
Dlaczego przechowywanie kosztowności w sejfie to tak dobry pomysł?
Najczęściej sejfy domowe mają klasę odporności S1, ale stosowane są również w klasie I oraz klasie II. Oznacza to, że stanowią idealne miejsce do przechowywania wartościowej biżuterii oraz elektroniki.
Sejfy takie są wykonywane z blachy stalowej grubości minimum 3,0 mm, natomiast ich drzwi produkuje się również z blachy stalowej, ale o grubości minimum 5 mm. W niektórych modelach sejfów zastosowany jest mechanizm ryglowy pozwalający na zabezpieczenie drzwi na kilku krawędziach. Mogą one mieć także jeden z dwóch rodzajów zamków - kluczowy lub elektroniczny. W przypadku wariantu elektronicznego można zaprogramować dwa kody oraz ustalić opóźnienie czasowe.
Sejfy do użytku domowego mogą być niezwykle kompaktowym wyposażeniem. Ponadto można wybrać model cechujący się elegancką stylistyką – mogą mieć ozdobny szyld, chromowane klamki oraz wnętrze wykończone flokowaną tkaniną.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana