Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak chronić bramę garażową przed korozją?

Bramy garażowe są podstawą zabezpieczenia naszego dobytku przed kradzieżą, ale również uchronienia naszego pojazdu przed działaniem czynników atmosferycznych. Sprawia to jednak, że same są narażone na działanie wilgoci, która w efekcie może objawić się korodowaniem elementów bramy garażowej. Podpowiadamy co zrobić, by skutecznie uniknąć rdzy.
Brama garażowa – jak wybrać jej parametry pod kątem korodowania?
Prawidłowy wybór bramy garażowej to połowa sukcesu. Należy mieć w pamięci, że w Polsce występują cztery pory roku i w trakcie każdej z nich możemy się spodziewać zwiększonych opadów. Co więcej, gdy brama znajduje się w pobliżu ciągów komunikacyjnych, takich jak chodniki i drogi, w okresie zimowym może na nią przedostawać się woda z solą drogową (taka mieszanka sprzyja powstawaniu rdzy).
Przeczytaj również: Jakie są rodzaje bram garażowych?
Dlatego brama garażowa, która ma być odporna na te czynniki, powinna być ocynkowana. Powłoka grubości 16 µm trwale zabezpiecza powierzchnie przed powstawanie ognisk rdzy. Oczywiście w wyniku uszkodzeń mechanicznych, takich jak obtarcie samochodem lub zadrapanie pazurami psa, taka warstwa mogłaby się miejscowo zedrzeć. Dlatego dodatkowym zabezpieczeniem są poliuretanowe powłoki lakiernicze, które zwiększają właściwości antykorozyjne danej powierzchni.
Przeczytaj również: Jak pozbyć się kretów z ogrodu?
Sprzedażą i montażem bram garażowych zajmują się firmy, takie jak Drzwi-Okna z Czarnogoździc pod Miliczem.
Co zrobić, gdy na bramie garażowej pojawiła się rdza?
W przypadku, gdy brama garażowa została uszkodzona lub źle zabezpieczona przed korozją, istnieje ryzyko, że pojawią się na niej ogniska rdzy. Gdy do tego dojdzie, trzeba działać możliwie szybko, w przeciwnym przypadku struktura powierzchni zostanie bezpowrotnie uszkodzona.
Przeczytaj również: Czy przy wyborze bramy garażowej warto kierować się marką producenta?
Ognisko rdzy należy zwilżyć octem spirytusowym. Jego niskie pH sprawi, że łatwiej i precyzyjniej będzie można usunąć skorodowaną nawierzchnię. Następnie przy pomocy papieru ściernego (gradacja 60-80) zetrzeć warstwę rdzy, po czym wygładzić to miejsce przy pomocy wyższej gradacji (240-300). Na koniec należy pamiętać, żeby zabezpieczyć dany punkt przy pomocy emalii antykorozyjnej.
Jest to jednak działanie doraźne. W przypadku regularnego pojawiania się ognisk rdzy na bramie garażowej, najlepszym rozwiązaniem będzie jej wymiana na model, który został odpowiednio zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych. W przeciwnym razie musimy się liczyć z krótką żywotnością bramy i jej regularnymi wymianami, co w perspektywie czasu jest rozwiązaniem niezwykle kosztownym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana