Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Implanty zębowe. Komu są dedykowane?
Pełne uzębienie zdecydowanie wygląda lepiej. Jednak z powodu różnych przyczyn możemy te zęby stracić. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny – poważny ubytki mogą doprowadzić do zaniku kości, a nawet problemów gastrycznych. W tej sytuacji najlepiej zdecydować się na implanty zębowe – które dedykowane są każdemu, kto stracił własne zęby, a wciąż chce cieszyć się pięknym uśmiechem.
Implanty zębowe to coraz popularniejsza metoda uzupełniania ubytków w uzębieniu. Są niezwykle trwałe, nie do odróżnienia od prawdziwych zębów i do tego nie wymagają specjalnej pielęgnacji, mocowania ani zdejmowania na noc. Pozwalają na zachowanie jamy ustnej i otaczających ją tkanek w dobrej kondycji. Choć nie są najtańsze, to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści.
Implanty – najlepsza metoda uzupełniania ubytków zębowych
Choć istnieją przeciwwskazania do wszczepiania implantów i nie u każdego pacjenta można zastosować tę metodę przywracania pełnego uzębienia, jest to najlepszy sposób na uzupełnienie ubytków. Dlaczego? Ponieważ ząb to nie tylko widoczna część korony. Niewidoczna struktura zęba, ukryta pod dziąsłami pełni ważne funkcje. Kiedy zęba zabraknie dochodzi do zaniku kości w obrębie szczęki lub żuchwy. Pozostałe zęby pozbawione oparcia mogą się przemieszczać, a nawet wypadać. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie nie tylko widocznej korony, ale również podtrzymujących ją struktur.
Dodatkowo implanty nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba martwić się o ich przesuwanie albo wypadanie. Wystarczy regularnie je szczotkować, używać nici dentystycznej oraz regularnie poddawać się wizytom kontrolnym. Z tego względu są niemal nie do odróżnienia od naturalnych zębów.
Implanty zębowe – wskazania
Wskazaniem do wszczepienia implantów zębowych są wszelkie ubytki w jamie ustnej, spowodowane niewłaściwą pielęgnacją, chorobą lub uszkodzeniami mechanicznymi. Niezależnie od tego, w jaki sposób straciliśmy zęby, warto skonsultować się ze stomatologiem, który oceni, czy w naszym przypadku możliwe jest zastosowanie implantów. W Szczecinie warto skorzystać z gabinetu stomatologicznego JB Stomatologia, gdzie doświadczeni specjaliści przeprowadzą wstępne badanie oraz zaproponują najlepsze rozwiązanie.
Implanty zębowe są dedykowane zarówno osobom, które utraciły wszystkie zęby, jak i tym, które mają pojedyncze ubytki. Są polecane w przypadku częściowej utraty zębów – na implantach można zamocować mosty protetyczne, które uzupełnią łuki zębowe. Są też najlepszym rozwiązaniem w przypadku utraty pojedynczych zębów, przy których ciężko byłoby zastosować protezy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana