Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Implantoprotetyka. Co to takiego?

Rozwój stomatologii wciąż jest dynamiczny i prowadzi do powstawania nowych dziedzin i innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest implantoprotetyka, czyli połączenie standardowej protetyki z chirurgią stomatologiczną. Dotyczy wypełniania ubytków przy pomocy implantów i osadzanych na nich mostów, koron czy protez. Poznaj ten zaawansowany sposób poprawy uśmiechu.
Braki w uzębieniu są nie tylko krępujące, ale też powodują spory dyskomfort. Osoby, które straciły zęby w wyniku chorób prowadzących do ekstrakcji czy uszkodzeń mechanicznych, mogą skorzystać z osiągnięć implantoprotetyki. Usługi w ramach tej dziedziny są świadczone przez nowoczesne kliniki takie jak Unimedex, które dysponują zaawansowaną technologią CAD/CAM.
Możliwości, jakie daje implantoprotetyka
Wielu osobom trudno wyobrazić sobie życie z implantem czy protezą. Stomatologia dąży do tego, aby wypełnienia oferowane osobom cierpiącym z powodu ubytków w uzębieniu były komfortowe i estetyczne. Stąd zapotrzebowanie na rozwój implantoprotetyki. Zastosowanie dwuczęściowych implantów pozwala uzyskać spektakularne efekty tak, aby pacjent nie odczuwał obecności ciała obcego w jamie ustnej.
Jak to działa?
- Wypełnienie ubytku w zębie możliwe jest po wszczepieniu implantu.
- Do implantu przykręcany jest łącznik protetyczny, tzw. abutment.
- Na implancie jest osadzana proteza, korona lub mostek.
Bardzo ważne jest, aby poszczególne elementy wypełnienia powstawały z wyselekcjonowanych materiałów wysokiej jakości. Muszą być projektowane z uwzględnieniem indywidualnych cech pacjenta i jego budowy anatomicznej. W realizacji tego zadania nieocenioną pomocą jest innowacyjna technologia CAD/CAM.
Technologia CAD/CAM
W implantoprotetyce niezbędne jest korzystanie z zaawansowanej technologii CAD/CAM. Postępująca cyfryzacja wprowadziła ogromne zmiany również w stomatologii, skracając czas wykonania licówki czy mostu z kilku dni do jednej godziny. Dzięki tej metodzie nie trzeba już pobierać wycisków, wysyłać ich do laboratorium i czekać na realizację zlecenia. Wystarczy wykonać szybki i bardzo dokładny wycisk cyfrowy za pomocą skanera wewnątrzustnego. Odwzorowuje on oszlifowane zęby i pozwala zaprojektować bardzo dokładne wypełnienie.
Co to oznacza w praktyce? Implantoprotetyka pozwala szybko zaprojektować i wykonać most czy koronę, a pacjent uczestniczy w całym procesie. Stomatolog konsultuje z nim kształt zęba, niejednokrotnie umożliwiając przy tym wypełnienie piękniejsze od oryginału. Powstaje korona w odcieniu zbliżonym do pozostałych zębów, która wygląda bardzo naturalnie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana