Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ile lat trwa nauka zawodów medycznych w szkołach policealnych?
Nauka w medycznych szkołach policealnych to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które interesują się medycyną i lubią pomagać innym, ale nie chcą rozpoczynać wieloletniej edukacji na studiach medycznych. W tego typu placówkach w stosunkowo krótkim czasie zdobędą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w sektorze medycznym. Absolwenci policealnych szkół medycznych są profesjonalnie przygotowanymi do pracy osobami, które łatwo znajdują dobrze płatną i atrakcyjną pracę.
W jakich zawodach można kształcić się w medycznych szkołach policealnych?
Oferta kierunków kształcenia w medycznych szkołach policealnych jest dopasowana do bieżącego zapotrzebowania rynku pracy. Z tego względu co jakiś czas pojawiają się w nich nowe kierunki. Obecnie większość tego typu szkół umożliwia swoim uczniom kształcenie w zawodach:
Przeczytaj również: Jak wyglądają kursy na prawo jazdy w ośrodkach szkolenia kierowców?
• asystentki stomatologicznej,
• higienistki stomatologicznej,
• opiekuna medycznego,
• opiekunki środowiskowej,
• opiekuna w Domach Pomocy Społecznej,
• opiekunki dziecięcej,
• terapeuty zajęciowego,
• technika masażysty,
• technika usług kosmetycznych,
• technika sterylizacji medycznej,
• podologa.
W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się kierunki: podologia, higienistka stomatologiczna oraz technik masażysta. Podczas nauki w policealnych szkołach medycznych (takich jak np. Pomorska Medyczna Szkoła Policealna im. Aliny Pienskowskiej w Gdyni) zdobywają wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie, dzięki którym stają się cenionymi na rynku pracy pracownikami medycznymi. Nauka obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Szkoły zapewniają swoim uczniom staże zawodowe, które są prowadzone we współpracujących z nimi placówkach. Są to np.: szpitale, domy pomocy społecznej, żłobki, zakłady rehabilitacji czy gabinety stomatologiczne i kosmetyczne.
Po jakim czasie uczniowie zyskują uprawnienia do wykonywania wybranego zawodu?
Uczniem policealnych szkół medycznych może zostać każdy, kto ukończył 18 rok życia i zakończył edukację w szkole średniej. Nauka w nich jest całkowicie bezpłatna. Dużym atutem tego typu szkół jest fakt, iż nauka jest prowadzona w różnych trybach: stacjonarnym, dziennym i zaocznym, dzięki czemu można ją pogodzić z obowiązkami zawodowymi oraz rodzinnymi. Z tego względu uczniami policealnych szkół medycznych zostają zarówno świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich, jak i dorośli, którzy chcą podnieść swoje kompetencje i zyskać nowe kwalifikacje.
Przeczytaj również: Czym zajmuje się technik sterylizacji medycznej?
W zależności od tego, jaki kierunek wybierzesz, nauka może trwać od 1 roku do 2,5 lat. Jest to uzależnione od tego, jakiej objętości jest materiał, który musi opanować uczeń. Kierunki, które umożliwiają uzyskanie dyplomu technika, najczęściej trwają 2 lata.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana