Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Gwiezdne niebo jako oryginalny sposób na aranżację pokoju dziecięcego
Aranżacja dziecięcego pokoju jest nie lada wyzwaniem. Poza odpowiednimi kolorami ścian oraz wygodnymi meblami warto pomyśleć także o elementach oświetlenia, które nadają klimatu i wyciszają po dniu pełnym wrażeń. Godnym uwagi pomysłem i doskonałym sposobem na urozmaicenie monotonnego sufitu jest instalacja gwiezdnego nieba, które stworzy w dziecięcym królestwie atmosferę tajemniczości, dodatkowo pobudzając wyobraźnię malucha.
Czym jest i z czego składa się gwiezdne niebo?
Gwieździste niebo jest wyjątkowym i efektownym elementem świetlnym, dodającym wnętrzu magicznego i tajemniczego klimatu. Instalowane w restauracjach, salach weselnych czy w hotelach, sprawdza się także doskonale, jako element dekoracyjny sufitów w domu. Montuje się je zarówno w salonie, sypialni, jak i łazience, jednak sprawdzi się także doskonale w pokoju dziecięcym.
Gwiezdne niebo składa się z rozmieszczonych w suficie, wielu wiązek światłowodowych, których świecące końcówki z powodzeniem imitują światło oddawane przez gwiazdy. Całość podłączona jest do specjalnego generatora.
Gwieździste niebo w dziecięcym pokoju
Gwieździste niebo jest idealną dekoracją świetlną pokoju dziecięcego, którą można zainstalować na przykład nad łóżeczkiem, co umożliwi maluchowi łatwiejsze zasypianie po dniu pełnym wrażeń. Delikatnie migoczące gwiazdy pozwolą dziecku wyciszyć się i uspokoić.
W pokoju ciekawych świata kilkulatków, gwiezdne niebo będzie niebanalną aranżacją, która pobudzi ich wyobraźnię. Kosmos i gwiazdy są bowiem obiektami wzbudzającymi nie tylko zachwyt, ale i ciekawość. Jeśli Twoje dziecko uwielbia kosmos, aranżację świetlną w formie gwiezdnego nieba można uzupełnić również o inne elementy związane z astronomią. Całość w odpowiednio dobranej kolorystyce stworzy spójny i harmonijny wystrój, zachęcający malucha do poznawania otaczającego go świata.
Jaki rodzaj światła wybrać do dziecięcego pokoju?
Generator będący elementem gwiezdnego nieba może emitować światło w różnych barwach.
Jak wyjaśnia specjalista z firmy Fibersky, oferującej oświetlenie dekoracyjne i światłowodowe LED: Dostępne są zarówno generatory emitujące światło jednobarwne (białe) w ciepłej lub chłodnej tonacji, jak i generatory RGB (emitujące światło w barwie czerwonej, zielonej lub niebieskiej), umożliwiające sterowanie kolorystyką za pomocą pilota. Rozwiązaniem idealnym dla nowonarodzonego malucha będzie gwieździste niebo w formie delikatnego światła białego w ciepłej tonacji. Taki element oświetlenia pozwoli dziecku wyciszyć się, nie będzie go rozpraszać. Aranżując pokój starszaka można postawić na gwiezdne niebo z generatorem RGB, pozwalającym na sterowanie kolorystyką za pomocą pilota.
Jak zainstalować gwieździste niebo?
Gwiezdne niebo montuje się zarówno w sufitach podwieszanych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, jak i w napinanych oraz tych z pleksi lub drewna. Pierwszym krokiem jest rozrysowanie układu gwiazd na płycie, biorąc pod uwagę średnice światłowodów. Następnie w płycie nawierca się otwory, przez które przepuszcza się wiązki światłowodowe. Najbardziej naturalny i realistyczny efekt można uzyskać, montując światłowody o różnych średnicach. Światłowody mocowane są w wywierconych otworach za pomocą specjalnego kleju, który uniemożliwi ich wysuwanie się. Wystające końcówki przewodów przycina się nożyczkami lub cążkami.
Generator świetlny, do którego podłącza się światłowody, powinien być zainstalowany w miejscu łatwo dostępnym i dobrze wentylowanym – w przypadku sufitu z płyt g-k może być zamontowany na poddaszu lub bezpośrednio nad płytą.
Montaż gwieździstego nieba jest wyjątkowo pracochłonny, dlatego też jego wykonanie warto powierzyć specjalistom dysponującym odpowiednim doświadczeniem i wprawą w wykonywaniu tego typu instalacji.
Planetarium – gwiezdne niebo w formie gotowej instalacji świetlnej
Jeśli nie chcesz lub nie możesz ingerować w konstrukcję stropu, wybierz gotową instalację świetlną w postaci lekkiego kasetonu Planetarium, wykonanego z tworzywa PCV. Prostokątny panel świetlny mierzy 1,4 x 0,7m, natomiast średnica Planetarium w kształcie koła wynosi 1m. Co ciekawe, konstrukcja lampy Planetarium może być efektywnie podświetlona – poświata wokół plafonu może mieć kolor biały, niebieski, czerwony lub żółty. Ze względu na lekkość kasetonu można z powodzeniem instalować go także na ścianach. Co ważne – gwiezdny kaseton jest mobilny – można w dowolnym momencie przenieść go do innego pomieszczenia i z łatwością ponownie zainstalować już w nowym miejscu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana