Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Gitterboxy - co to takiego?
Słowo gitterbox może kojarzyć się z grą komputerową lub innym nieodłącznym atrybutem współczesnej młodzieży. Tymczasem nic bardziej mylnego. To pochodząca z języka angielskiego nazwa pojemnika siatkowego, szeroko stosowanego między innymi w przemyśle, transporcie. Okazuje się bardzo praktycznym elementem wyposażenia. Przyjrzymy się zatem sposobom jego wykorzystania.
Cechami gitterboxów, które przyczyniły się do ich ogromnej popularności, są: wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, odporność na korozję i rozwój czynników biologicznych. Ponadto doskonale sprawdzają się w warunkach podwyższonej wilgotności, dobrze znoszą substancje chemiczne i zmienne temperatury oraz zapewniają wentylację przechowywanych produktów. Kolejną zaletą pojemników siatkowych jest to, że posiadają uchylną klapę zamykaną na zatrzaskowe zamki, dzięki której dużo sprawniej przebiega załadunek produktów. Cztery podstawki na spodzie pozwalają wózkowi widłowemu na podniesienie z każdej strony. Możliwe jest także układanie jednego kontenera na drugi w magazynie czy placu przeładunkowym. Ogromną zaletą jest też znormalizowany wymiar, który sprawia, że idealnie współpracują one z paletami. Są jednak sytuacje, kiedy potrzebujemy dostosować wymiary do konkretnego transportu czy wymiarów magazynu. Wtedy z pomocą przychodzą nam firmy, takie jak PPHU PALBOX. Jest to producent pojemników siatkowych, który oferuje możliwość wykonania modeli na indywidualne zamówienie. Firma ta wykonuje skrzynki magazynowe, pojemniki do warzyw, składane pojemniki UIC i inne specjalistyczne produkty zgodnie z dokumentacją klienta.
Zastosowanie pojemników siatkowych
Pojemniki te ze względu na swoje właściwości znajdują zastosowanie między innymi we wszelkiego rodzaju produkcji. Umieszcza się w nich drobny asortyment, elementy produkcyjne, części samochodowe, odpady produkcyjne. Stosuje się je również przy uprawie czy transporcie warzyw oraz innych produktów rolnych. Szeroko stosowane są w transporcie, ponieważ umożliwią utrzymanie porządku, a jednoczenie chronią artykuły. Ułatwiają transport dużych ilości towarów. Wykorzystywane są w centrach spedycyjnych, w chłodniach czy w supermarketach – przede wszystkim tam, gdzie liczy się szybkie dostarczenie i rozładowanie przewożonego ładunku. Często stosowane są również pojemniki siatkowe w wersji składanej, które znacznie redukują koszty transportu powrotnego. Przechowywanie produktów w magazynach wymaga optymalnego zagospodarowania powierzchni oraz stworzenia możliwości segregacji i łatwego odnajdywania poszukiwanych partii produktów. Dzięki możliwości ustawiania pojemników dowolnie na sobie spełnione są wszystkie te warunki, a siatka pozwala dokładnie zobaczyć zawartość.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana