Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Gdzie szukać pomocy, gdy zabraknie nam paliwa w trasie?
Długie trasy wymagają tankowania samochodu nawet kilka razy w trakcie jazdy. Czasami jednak zdarza się, że ominiesz zjazd na najbliższą stację benzynową, a bak w Twoim pojeździe szybko się opróżni. Jeśli taka sytuacja zastanie Cię w dużej odległości od miejsca, w którym można kupić paliwo, konieczne okazuje się skorzystanie z pomocy innych osób. Co zrobić, gdy zabraknie benzyny w trasie?
Brak benzyny w trasie – co robić?
Jeśli w trakcie jazdy zabraknie Ci paliwa, możesz skorzystać z jednego z kilku rozwiązań. Każde z nich ma wady i zalety, dlatego wybór konkretnej opcji powinien zależeć od Twojego aktualnego położenia. Są to takie rozwiązania, jak:
Przeczytaj również: Czy pomoc drogowa działa całodobowo?
- poproszenie znajomego o dowiezienie benzyny,
- spacer na stację benzynową,
- odlanie benzyny od innego kierowcy,
- skorzystanie z pomocy drogowej.
Jeśli jesteś w trakcie dłuższej podróży, prawdopodobnie pierwsze rozwiązanie nie zda egzaminu. Problem pojawia się także w sytuacji, gdy stacja benzynowa znajduje się zbyt daleko i spacer po paliwo zająłby kilka godzin. Czasami inni kierowcy są na tyle uprzejmi, że za pomocą specjalnej aparatury użyczą ilości benzyny, która pozwoli na dojechanie do najbliższego punktu i samodzielne zatankowanie.
Przeczytaj również: Trójkąt ostrzegawczy – ważny element wyposażenia pojazdu
Najpopularniejszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z pomocy drogowej. Takie firmy często zajmują się dowozem paliwa na miejsce, w którym utknął kierowca. Jest to bardzo korzystna opcja pozwalająca na zdobycie niezbędnej benzyny bez liczenia na dobrą wolę innych użytkowników pojazdów lub długich spacerów na najbliższą stację.
Przeczytaj również: Problemy w klasie 4, 6, 8... Czy już za późno, by nauczyć się matematyki?
- Usługi związane z dowożeniem paliwa są coraz popularniejsze. Znacznie lepiej jest zabezpieczyć się przed taką sytuacją i wozić pełny kanister w samochodzie, ale często zdarza się, że kierowcy nie mają zapasowej benzyny, a rezerwa zaczyna świecić dopiero wtedy, gdy są w dużej odległości od stacji. Wówczas dowóz paliwa ratuje całą podróż
– mówi specjalista z firmy Szewczyk Automotive oferującej pomoc drogową.
Ile kosztuje dowóz paliwa?
Cena dowozu paliwa różni się w zależności od wybranej firmy. Takie usługi pozwalają na poradzenie sobie w trudnej sytuacji, dlatego często skorzystanie z nich okazuje się konieczne. Zazwyczaj koszt waha się w granicach od kilkudziesięciu do 150 zł. Niezbędne jest również zapłacenie za samą benzynę, jednak taki wydatek czeka Cię nawet wtedy, gdy zdecydujesz się na inne rozwiązania.
Ceny związane z dowozem paliwa różnią się w zależności od wielu czynników. Istotna jest również lokalizacja, w której zatrzymał się Twój pojazd. Z tego powodu warto skontaktować się z firmą świadczącą podobne usługi i zapytać, ile dokładnie będzie kosztował dowóz benzyny w konkretne miejsce.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana