Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Gdzie przechowywać drewno kominkowe?
Kominek jest satysfakcjonującym dodatkiem do każdego domu. Dzięki niemu można cieszyć się przyjemnym ciepłem w chłodne, jesienno-zimowe dni. Istotnym zadaniem każdego domownika i posiadacza kominka jest zadbanie o odpowiedni sposób przechowywania drewna kominkowego. Owe elementy ocieplające należy ochronić przed pleśnią, wilgocią. Na czym polega przechowywania drewna kominkowego? Jak się tym zająć?
Gdzie można przechowywać drewno kominkowe?
Drewno kominkowe należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu – takim, do którego nie będzie miała dostępu wilgoć. Zazwyczaj w domu jest mało miejsca do trzymania drewna. W takim wypadku warto przygotować odpowiednią i dostosowaną przestrzeń w ogrodzie, np. pod pergolą, w drewutni, na tarasie i garażu, przy ścianie budynku.
Jak przechowywać drewno kominkowe przy ścianie?
Drewno kominkowe można bezproblemowo przechowywać przy ścianie domu jednorodzinnego, garażu, budynku gospodarczego, szopy. Domownicy muszą jednak pamiętać, by nie kłaść drewnianych elementów bezpośrednio przy ścianie – należy zachować minimum 5-centymetrowy odstęp. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie prawidłowej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu nie rozwinie się pleśń. Drewno kominkowe przy ścianie należy również zadaszyć - nie trzeba koniecznie budować wiaty, a zamiast tego zastosować specjalną plandekę.
Przechowywanie drewna kominkowego pod pergolą lub w drewutni – na czym polega?
Pergola jest miejscem, w którym również można przechowywać drewno kominkowe. Posiada ona już na starcie odpowiednie zadaszenie, a koszt jej wykonania powinien być przystępny finansowo dla każdej rodziny.
Drewutnia to mały, zaimpregnowany budynek, znajdujący się w ogrodzie. Powinno prowadzić do niej swobodne, dość duże wejście – tak, aby do środka można było wjechać charakterystycznym wózkiem lub paleciakiem. Domownicy także muszą zadbać o zapewnienie w jej wnętrzu prawidłowej cyrkulacji powietrza. Drewno kominkowe w drewutni można przechowywać na specjalnych stojakach na drewno kominkowe.
Elementy drewniane, przydatne przy przetrzymywaniu materiałów grzewczych do kominka (głównie, wymienione wcześniej, stojaki) można odnaleźć w profesjonalnym sklepie internetowym WD-TECH z Piotrkowa Trybunalskiego.
Drewutnię można zbudować samodzielnie (to oszczędność kosztów) lub zamówić. Jej koszty wahają się w kilku tysiącach złotych. Wielką zaletą drewutni jest fakt, że można przechowywać w niej również inne rzeczy – kosze na śmieci, narzędzia. Ów budynek przyjmuje wtedy funkcję szopy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana