Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Garażowe bramy segmentowe. Podstawowe informacje
Segmentowa brama do garażu zyskuje na popularności głównie dzięki niewielkiej przestrzeni, jakiej potrzebuje na zamykanie i otwieranie. Jest to rodzaj, który może być wyposażony w automatykę, dzięki czemu użytkowanie staje się dużo wygodniejsze. Producenci oferują także modele o wysokiej izolacji akustycznej i termicznej, a także bramy wykonane z litego drewna.
Wybór bramy segmentowej
Przy wyborze bramy garażowej trzeba uwzględnić wiele elementów. Na sposób otwierania wpływa wolna przestrzeń przed garażem, bo bokach wejścia lub w nadprożu. Wielkość garażu z kolei decyduje o tym, jak mocne musi być nadproże. Także biegnące pod sufitem rury mogą ograniczyć wybór. Równie istotny jest podjazd – zarówno jego kształt, jak i wielkość. Bramy segmentowe zyskują na popularności, ponieważ nie potrzebują dużo miejsca. Unoszą się do góry, dlatego nie jest wymagana przestrzeń na otwarcie jak w bramach uchylnych czy rozwieranych. Warto jednak zaznaczyć, że brak napędu stworzy potrzebę otwierania jej ręcznie, a to wymaga takiej przestrzeni, by można było do niej podejść i ją podnieść.
Charakterystyka bram segmentowych
Bramy segmentowe są ustawione na prowadnicach, które montuje się na ścianach i suficie. Poruszają się za pomocą rolek. Choć na zewnątrz nie potrzebują dodatkowego miejsca, trzeba przewidzieć przestrzeń na montaż prowadnic wewnątrz garażu. Ponadto niezbędne jest określona wysokość nadproża. Bramy garażowe Novoferm i Hormann dla pojedynczych samochodów oferują modele o wymiarach 3 m, które wymagają 15 cm nadproża. Natomiast bramy powyżej 3 u różnych producentów potrzebują od 22 do 25 cm. Istnieje także możliwość niskiego prowadzenia, które potrzebuje jedynie 16 cm nadproża. W przypadku, gdy pod sufitem nie ma wystarczającego miejsca, bramę segmentową można zamontować na ścianie.
Estetyka oraz izolacja termiczna
W zależności od potrzeb wybór segmentowej bramy garażowej może być zależny także od innych czynników. Różni producenci posiadają wybrane kolory bram segmentowych. Ponadto w ofercie marek Hormann i Novoferm znajdziemy modele wykonane z litego drewna. Charakteryzuje je wysoka estetyka, jednak warto także dodać, że wprowadzają do wnętrza doskonały mikroklimat. Model ISO20 Novoferm posiada wysoką izolację termiczną i akustyczną. Z kolei model ISO45 z wypełnieniem piankowym pozwala na dużą oszczędność energii cieplnej.
Specjalista z firmy Rapi w Warszawie dodaje: Ocieplane modele bram oferuje także Hormann. Dzięki nim możemy zachować we wnętrzu garażu poprawny obieg ciepła.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana