Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Galaretki na bazie agaru – charakterystyka niepowtarzalnych słodyczy
Galaretki na bazie agaru to słodycze, które sprawdzają się przy wielu okazjach. Warto je podawać podczas urodzin, imienin, spotkań w gronie przyjaciół czy innych imprez okolicznościowych. Nic też nie stoi na przeszkodzie by pełniły rolę deserów serwowanych po obiadach. Dzięki temu, że nie zawierają odzwierzęcej żelatyny, mogą po nie sięgać weganie i wegetarianie. Warto dowiedzieć się więcej o tych galaretkach.
Produkcja galaretek z agarem
Galaretka to wyrób cukierniczy lubiany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Można podawać ją w pucharkach lub w formie kostek czy też w innych kształtach. Najlepsze owocowe przysmaki na bazie agaru powstają z kilku naturalnych składników. Należy do nich przede wszystkim:
woda i cukier,
naturalny barwnik jak kurkumina czy koszelina,
środek żelujący,
w niektórych rodzajach posypka z cukru.
Warto teraz skupić się na środku żelującym, czyli jednym z najważniejszych składników. Jeśli chodzi o interesujące nas galaretki owocowe, zamiast odzwierzęcej żelatyny stosowana jest substancja o nazwie agar. Ma świetne właściwości żelujące i jest mniej kaloryczna od żelatyny.
W przeciwieństwie do tych opartych na tradycyjnej żelatynie, po słodycze na bazie wspomnianego już środka żelującego mogą sięgać weganie i wegetarianie. Dlatego, że agar-agar to substancja pochodzenia roślinnego. Jest pozyskiwana z japońskich krasnorostów występujących w słonych akwenach na dużych głębokościach. Lub też glonów uprawianych w wielu innych częściach świata. Agar jest bezwonny i nie ma koloru, zawiera błonnik i szybko zastyga. Warto wiedzieć, że stanowi bogate źródło wapnia, żelaza jodu, manganu, zawiera też witaminy K, E i z grupy B. Spożywanie galaretek zawierających opisywaną substancją ma pozytywny wpływ na kości. Wspomaga także układ krwionośny, sercowo-naczyniowy oraz mięśniowy.
Pyszne rodzaje galaretek
Wiadomo już, z czego powstają galaretki agarowe. Warto teraz poznać ich rodzaje, produkowane między innymi przez Pracownię Cukierniczą „Plumeria” z Sulejówka w województwie mazowieckim. Podstawą oferty tej firmy są smaczne i kolorowe, naturalne galaretki wielosmakowe. Kolejne ciekawe propozycje to:
galaretki wielosmakowe w cukrze,
galaretki wieloowocowe,
galaretki wieloowocowe w cukrze,
galaretki na ciastku,
galaretki wieloowocowe obłożone ciastkiem.
Wymienione wyroby nie różnią się wyłącznie smakiem czy dodatkami. Mają różne kształty, dostępne są kostki, cytrynki, półksiężyce, zawijańce, piramidki. To pokazuje, że galaretki na bazie agaru bez problemu wpasują się w gust osób w każdym wieku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana