Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Etapy montażu rolet zewnętrznych w gotowych budynkach
Montaż rolet zewnętrznych jest znakomitym sposobem na zmniejszenie nasłonecznienia wnętrza, sprawdzi się więc w oknach ulokowanych od południa lub południowego zachodu. Rolety będą także podnosiły poziom bezpieczeństwa, redukując prawdopodobieństwo włamania, a także ograniczą ucieczkę ciepła zimą. Ich zaletą okaże się także skuteczne ograniczenie hałasu docierającego spoza budynku. W zależności od sytuacji można je założyć na różne sposoby.
Jakie rolety zewnętrzne można zamontować w istniejącym budynku?
Wielu właścicieli budynków planuje montaż rolet jeszcze na etapie przygotowywania projektu, co pozwala na umieszczenie ich w odpowiednio powiększonych otworach okiennych. Nie ma jednak przeszkód, by w już istniejącym obiekcie zdecydować się na założenie rolet elewacyjnych. We Wrocławiu są one dostępne w ofercie firmy Mikołajczyk. W zależności od preferencji i gotowości na ingerencję w fasadę można wybrać rolety natynkowe – w takim przypadku kasety oraz prowadnicze będą umieszczone na licu elewacji. W grę wchodzi również zainstalowanie kaset w warstwie docieplenia nad wnęką okienną oraz analogiczne ulokowanie prowadnic. Taka opcja sprawdzi się, choćby wówczas, gdy budynek jest poddawany termomodernizacji. W sytuacji, gdy w ramach robót będą również wymieniane okna opcjonalnie można też zainstalować rolety nadstawne, a więc osadzane w świetle otworu nad ramą, jednak wiąże się to ze znacznym ograniczeniem ilości wpadających promieni słonecznych.
Przeczytaj również: Rolety adaptacyjne vs. rolety nadstawne - porównanie popularnych osłon okiennych
Jak wygląda instalowanie rolet zewnętrznych?
Rolety zewnętrzne składają się z kasety oraz prowadnic, a także instalacji pozwalającej na doprowadzenie zasilania oraz kabli sterujących. Kaseta musi zostać zamocowana do materiału, z jakiego wykonany jest mur. Niezbędne okaże się więc wykonanie otworów zarówno w warstwie ocieplenia, jak i betonie, cegłach lub pustakach w celu osadzenia kołków. Jeżeli prowadnice mają być założone na ramie okiennej, wówczas przytwierdza się je do niej z użyciem wkrętów. Nie obejdzie się też bez otworu przelotowego, którym poprowadzone zostaną przewody – zwykle w tym celu osadza się w ścianie zewnętrznej rurkę albo peszel. Rolety zewnętrzne wraz z montażem są dostępne w ofercie firmy Okna-Mikołajczyk. Zajmuje się ona także sprzedażą stolarki okiennej, bram i zadaszeń oraz żaluzji.
Przeczytaj również: Czy rolety zewnętrzne chronią przed upałem?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana