Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Elektroniczny system zabezpieczeń jako element ochrony przeciwpożarowej
Elektroniczne systemy zabezpieczeń sprawdzają się nie tylko w takich sytuacjach jak wandalizm, napad czy włamanie. Mogą być także bardzo ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej. W jaki sposób taki system może pozwolić nam ochronić się przed zagrożeniem? Sprawdź!
Jak działa elektroniczny system zabezpieczeń?
W dzisiejszych czasach zarówno firmy, jak i osoby prywatne, muszą mierzyć się z wieloma zagrożeniami. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na instalację elektronicznego systemu zabezpieczeń, czyli zestawu urządzeń, które mają na celu nieustanne monitorowanie zagrożeń i reagowanie na nie. W przypadku wykrycia czegoś niepokojącego, taki system jest w stanie automatycznie powiadomić o tym specjalistyczną agencję ochrony lub służby państwowe.
Taki elektroniczny system często jest wyposażony również w sygnał dźwiękowy, który z jednej strony może odstraszyć intruza, a z drugiej, w razie pożaru lub podobnego zagrożenia, może być sygnałem do ewakuacji dla osób znajdujących się w obiekcie. W przypadku niektórych zagrożeń bardzo przydatny może być również tzw. cichy alarm, w ramach którego system powiadamia ochronę w sposób niezauważalny dla napastnika.
Ważną cechą elektronicznego systemu zabezpieczeń jest jego indywidualny charakter, dostosowany do potrzeb konkretnego obiektu. Specjaliści z agencji ochrony Best Security z Warszawy sugerują zatem, aby instalację systemu poprzedzał audyt bezpieczeństwa wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy ocenią, jakie zabezpieczenia są potrzebne i jak należy je rozmieścić, aby zapewnić bezpieczeństwo, a jednocześnie zoptymalizować koszty związane z ochroną.
Jak system zachowuje się w sytuacji zagrożenia pożarowego?
Większość elektronicznych systemów zabezpieczeń łączy w sobie ochronę antywłamaniową z ochroną przeciwpożarową. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wczesne wykrycie zagrożenia jest kluczowe dla szybkiego zwalczenia pożaru i zminimalizowania strat. Elementami takiego systemu mogą być m.in. systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru, czyli m.in. czujniki ognia, czujniki optyczne dymu oraz przyciski ręcznego powiadamiania, a także automatyczne systemy gaśnicze, do których należą m.in. zraszacze oraz systemy oddymiania i przewietrzania. W przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego automatyczne systemy od razu na nie zareagują, a sygnał o zagrożeniu powędruje do agencji ochrony, która go niezwłocznie zweryfikuje i powiadomi odpowiednie służby.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana