Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dźwig HDS - kiedy się przydaje?
Załadowanie lub rozładowanie dużego dostawczego samochodu bez użycia dźwigu nie jest rzeczą prostą. Szczególnych trudności przysparza tutaj transport masywnych przedmiotów o stosunkowo dużych gabarytach. Ręczny załadunek i wyładunek tego typu obiektów jest w równej mierze pracochłonny co i niebezpieczny. Do wykonania takiej pracy konieczne jest użycie odpowiedniego urządzenia załadowczego.
Czym różni się urządzenie HDS od innych dźwigów?
HDS to akronim określający hydrauliczny dźwig samochodowy. Co dokładnie pod tym pojęciem się kryje i czym takie urządzenie różni się od innych dźwigów? Odpowiedzi w tym zakresie udzielają nam pracowniczy firmy BRACIA z Rembelszczyzny. Typowe dźwignice, niezależnie od ich konstrukcji są samodzielnymi maszynami, które służą wyłącznie do podnoszenia lub opuszczania ciężarów. Tak jest zarówno w przypadku budowlanych żurawi stacjonarnych, dźwignic bramowych, czy wielkich żurawi portowych, jak i w przypadku żurawi umieszczonych na platformie kolejowej czy podwoziu samochodowym specjalnego przeznaczenia. Tego typu dźwigi, nawet te, które samodzielnie się poruszają, mogą przenosić ciężary tylko na odległość niewielu metrów, limitowanych wysięgiem ich ramienia, lub też długością toru, po którym przesuwa się ich podwozie. HDS to zupełnie inny rodzaj żurawi. Są to ciężarowe samochody dostawcze zaopatrzone na stałe we własne urządzenie dźwigowe. Przy pomocy HDS możemy załadować towar, przewieźć go na dowolną w praktyce odległość, po czym samodzielnie go rozładować bez angażowania do tego innych dźwigów.W jakich sytuacjach HDS jest najbardziej użyteczny?
Nie należy mylić HDS z często spotykanymi w wielu samochodach dostawczych hydraulicznymi podestami służącymi do załadunku i wyładunku towarów. Należy pamiętać, że zanim podest zostanie opuszczony lub podniesiony, to towary muszą zostać na nim ustawione siłami ludzi, nie mogą więc one być nazbyt ciężkie. Natomiast HDS to urządzenie z dźwigiem mającym długi, najczęściej, rozsuwany wysięgnik mogący unosić ładunki w granicach 10 ton, a często i większe. Tak więc kierowca samochodu, a jednocześnie operator żurawia może tutaj samodzielnie umieścić na swoim pojeździe nawet bardzo ciężki ładunek o dużych gabarytach, przewieźć go do miejsca docelowego i tam go rozładować bez pomocy innych urządzeń dźwigowych. Korzystając z HDS można wygodnie i szybko przetransportować kontenery, mniejsze pawilony, maszyny, urządzenia, palety z towarami i wiele innych materiałów. Łatwo można wywnioskować z naszych wywodów, że hydrauliczne dźwigi samochodowe doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba przewieźć ciężkie i duże ładunki na znaczne odległości, a w szczególności do miejsc, gdzie nie ma urządzeń dźwigowych.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana