Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Drzwi panelowe jako alternatywa dla tradycyjnych
Drzwi panelowe to stosunkowa nowość na salonach, która zaczyna cieszyć się coraz większym powodzeniem wśród klientów. Rozwiązanie to wzięło swoją nazwę od obecności specjalnego panelu umiejscowionego wewnątrz konstrukcji. Wstawka tego rodzaju bywa wbudowana zazwyczaj w ramę, przyjmując wygląd grubszej deski z nierównymi krawędziami. W zależności od designu jest to część wypukła bądź wklęsła.
Czym charakteryzują się drzwi panelowe?
Drzwi panelowe są propozycją dla tych, którzy pragną, by ich wnętrza nabrały oryginalnego i fascynującego klimatu. Dzięki panelom możliwe jest wykonanie indywidualnego projektu, którego nie sposób znaleźć w popularnych salonach meblowych. To niezwykle stylowe rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu rodzajach wnętrz.
Przeczytaj również: Czym się różni rozwód od separacji?
Wszystkie modele drzwi panelowych mają podobną konstrukcję. Ich podstawą jest zazwyczaj rama wykonana z litego drewna lub tarcicy laminowanej. Ta podstawa jest ramką, do której następnie po wewnętrznej stronie, w specjalnych rowkach, montuje się panel. To te wkładki nadają sztywności i wytrzymałości skrzydłom drzwi. Drzwi panelowe są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Umieszczany na zewnętrznej powierzchni drzwi płaski bądź frezowany panel dekoracyjny, nie jest mocowany na stałe, dzięki czemu po wieloletnim użytkowaniu można wymienić go na nowy wzór lub kolor, bez potrzeby kupna kolejnych drzwi.
Przeczytaj również: Jak założyć nasutniki, żeby się trzymały?
Drzwi panelowe charakteryzują się oryginalnym wzornictwem, a dzięki zróżnicowaniu materiałów, z których są wykonane, możliwe jest dostosowanie ich do różnych wnętrz. Sprawia to, że można je zastosować zarówno w architekturze klasycznej, jak i nowoczesnych domach. Wszędzie jednak stają się prawdziwą ozdobą, zwracającą na siebie uwagę i dodającą uroku. Co ważne, można je montować nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale także mieszkań w bloku.
Przeczytaj również: Ile czasu utrzymuje się makijaż permanentny?
Dlaczego warto zamontować drzwi panelowe?
Drzwi panelowe charakteryzują się niepowtarzalnością projektu i są chętnie wybierane przez architektów do nowoczesnych projektów domów. Na decyzję o zakupie często wpływa także możliwość dokonania licznych modernizacji. Konstrukcja panelowa umożliwia bowiem przeszklenie, co pozwala, chociażby na doświetlenie wnętrza przedsionka. Same panele mogą być w różnych kształtach, płaskie lub frezowane, a ich niepodważalną zaletą jest możliwość sprawnej wymiany w przypadku uszkodzenia lub chęci zmiany wystroju. Ma to istotne znaczenie przy rearanżacji fasady domu.
Drzwi panelowe charakteryzują się także niesamowitą trwałością. Jest to przede wszystkim zasługa wykorzystywanych materiałów. To on w dużej mierze decyduje o niezawodności i cenie. Drzwi są wykonane zarówno z miękkiego drewna, jak i twardszych materiałów. Wśród produktów najbardziej ekonomicznych można wymienić te wykonane z sosny, świerka lub wiśni. Do produkcji droższych drzwi wykorzystuje się naturalny dąb lub buk. Najtrwalsze drzwi są wykonane z mahoniu
– tłumaczy pracownik firmy Craft, zajmującej się produkcją ślusarki aluminiowej oraz towarzyszących temu wyrobów.
Drzwi panelowe są niebywale oryginalnym i wytrzymałym rozwiązaniem. Można je zastosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i wykorzystać ich ozdobne właściwości do podkreślenia zewnętrznej elewacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana