Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Drewniane domy całoroczne - inwestycja warta rozważenia?
Wiele osób rezygnuje z marzeń o budowie własnego domu i decyduje się na kupno mieszkania w mieście z obawy przed wysokimi kosztami inwestycji i jej czasochłonnym przebiegiem. Rzeczywiście, wzniesienie domu jednorodzinnego w technologii murowanej pochłania olbrzymie koszty i może potrwać nawet kilka lat. Znacznie tańszą i wygodniejszą alternatywą jest budowa całorocznego domu z drewna.
Chciałbyś mieć własny dom, ale obawiasz się, że nie sprostasz finansowo wyzwaniu, jakim jest wzniesienie murowanego budynku? A może zniechęca cię sama myśl o co najmniej kilkunastomiesięcznej przygodzie z ekipami rozmaitych fachowców? Okazuje się, że kupno nieruchomości z rynku wtórnego nie jest jedynym rozwiązaniem.Czy dom z drewna może być całoroczny?
Budowa własnego domu wcale nie musi być droga ani uciążliwa. Podejmując decyzję o budowie drewnianego domu w technologii szkieletowej, inwestor zyskuje nie tylko gwarancję oszczędności, ale także możliwość wprowadzenia się pod własny dach w ciągu mniej niż pół roku od wylania fundamentów. Nowoczesne domy szkieletowe wznoszone są w suchej technologii szkieletowej. Oznacza to, że podczas budowy niemal całkowicie rezygnuje się z mokrych prac i wykorzystania betonu. Murowane są wyłącznie fundamenty, natomiast cała pozostała konstrukcja opiera się na mocnym szkielecie z drewna. Fakt wykorzystania drewna w charakterze głównego materiału budowlanego budzi niekiedy wątpliwości odnośnie możliwości utrzymania ciepła we wnętrzach w okresie zimy. W tym miejscu warto zauważyć, że oryginalnie domy szkieletowe budowane były w Kanadzie i krajach skandynawskich, gdzie panują znacznie ostrzejsze warunki klimatyczne niż w Polsce.Sekret ciepła całorocznych domów drewnianych tkwi w stosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Ligar. Szkielet domu pełni przede wszystkim funkcję nośną , to nie on odpowiada za doskonałe właściwości termiczne budynku. Komfort cieplny drewnianych domów osiągamy dzięki wykorzystaniu materiałów izolacyjnych, które tworzą wypełnienie szkieletu, a przed okiem mieszkańców i spojrzeń z zewnątrz ukryte są pod kolejną warstwą drewna lub pod tynkiem.Poza tym, że domy szkieletowe są zdolne do kumulowania ciepła w swoich wnętrzach, nic nie stoi na przeszkodzie wyposażeniu ich we wszystkie instalacje, znane z budynków murowanych. W drewnianym domu z powodzeniem podłączymy prąd, wodę i gaz, a przede wszystkim dowolny rodzaj ogrzewania.
Czemu budowa domu szkieletowego się opłaca?
O tym, dlaczego budowa domu całorocznego w technologii szkieletowej jest opłacalna, wspomnieliśmy już we wstępie. Po pierwsze, takie domy buduje się tanio, po drugie – szybko. Zachęcające są także niskie koszty eksploatacyjne, ponieważ domy szkieletowe są bardzo dobrze izolowane, ich ogrzewanie nie pochłania wiele energii. Jeśli więc zależy ci na tym, by możliwie jak najprędzej wprowadzić się do własnego domu, zapoznaj się z ofertą przedsiębiorstw, zajmujących się budową całorocznych domów szkieletowych w Polsce.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana