Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Drewniana bateria łazienkowa. Hit czy kit?
Podczas urządzania łazienki w pewnym momencie stajemy przed wyborem baterii umywalkowej, prysznicowej czy tej do wanny. Poza kształtem i funkcjonalnością baterii, warto poświęcić również chwilę na zastanowienie się nad materiałem, z którego wykonana będzie bateria. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się baterie, które wychodzą poza schematy, także w kwestii materiałów, np. baterie drewniane. Sprawdzamy, skąd wzięła się ich popularność.
Drewno w roli głównej
Drewno w łazience już nikogo nie dziwi. Odpowiednio zaimpregnowane i pielęgnowane występuje na łazienkowych podłogach, na ścianach, w obudowach wanien, a także w postaci mebli. Ożywia minimalistyczne i nowoczesne łazienki, a w tych bardziej klasycznych podkreśla urodę stylowej armatury. A gdyby tak pójść w inną stronę i umieścić w łazience drewnianą armaturę? Drewno w takiej postaci wniesie do wnętrza łazienki powiew świeżości i lekkości, przełamując chłód ceramiki i płytek.
Drewniane baterie – same w sobie niezwykle oryginalne – dodadzą całej łazience designerskiego charakteru. Kolor drewna współgra świetnie z niemal każdą tonacją kolorystyczną, baterie drewniane będą więc dobrze wyglądały zarówno w jasnych łazienkach, jak i w tych ciemniejszych. Dogadają się z betonem dekoracyjnym i szkłem, będą świetnie kontrastować z metalowymi lub mosiężnymi elementami.
Drewniane baterie nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Są całkowicie odporne na pochłanianie wilgoci – procedura ich przygotowania jest taka sama, jak drewna wykorzystywanego do produkcji jachtów. Drewno poddawane jest obróbce i impregnacji, a następnie pokrywane grubą warstwą lakieru, dzięki czemu nie tylko zyskuje elegancki połyski, ale jest także bardziej wytrzymałe. Wnętrze kranu wykonane jest z mosiądzu, drewno stanowi dla niego elegancką obudowę.
Luksus na wyciągnięcie ręki
Drewniane baterie uznawane są za produkty luksusowe. Wykonywane są ręcznie, z wysokiej jakości drewna: dębu europejskiego, mahoniu afrykańskiego i orzecha amerykańskiego.
Różne gatunki drewna dają odmienne efekty kolorystyczne, niepowtarzalne ułożenie słojów, dzięki czemu każda bateria jest unikalna. – mówi ekspert z firmy Green Home Design, polskiej firmy produkującej drewniane baterie. – Podczas jej tworzenia i dopasowywania poszczególnych drewnianych elementów, szczególny nacisk kładziony jest na dopasowanie ich pod względem rozmieszczenia słoi oraz kolorystyki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów umożliwiamy także wykonanie baterii na specjalne zamówienia, z innych rodzajów drewna, niż te przez nas oferowane.
Każda bateria powstaje z wyjątkową dbałością o detale i z olbrzymią precyzją. Nieprzekonanych do trwałości drewnianych baterii, producenci zachęcają aż pięcioletnią gwarancją – to dowód na to, że są to produkty nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim solidne i trwałe.
Baterie drewniane mogą być montowane zarówno przy umywalce, jak i wannie, prysznicu czy bidecie. Sprawdzą się także świetnie przy kuchennych zlewozmywakach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana