Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dopasowane okulary korekcyjne – jak dobrać szkła i oprawki?
Okulary to najpopularniejsze narzędzie do korekcji wad wzroku. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okularów, różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale też właściwościami. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, kiedy planujesz zakup okularów korekcyjnych. Dowiedz się też, jak dobrać oprawki, by podkreślały Twoje największe atuty i czego unikać podejmując decyzję.
Szkła na miarę Twoich potrzeb
Zanim podejmiesz decyzje o zakupie okularów, powinieneś wykonać badanie wzroku. Jeśli poza pogorszeniem się widoczności obrazu nie odczuwasz żadnych niepokojących dolegliwości, nie musisz w tym celu umawiać się na wizytę u lekarza okulisty – w dobrych salonach optycznych pracują optometryści ,którzy wykonają niezbędne badania. Istnieją jednak salony optyczne, które poza doskonale przeszkoloną kadrą pracowniczą współpracują z gabinetem okulistycznym – w Warszawie jest to salon Oko na Świat, gdzie możesz wykonać nie tylko badania optometryczne pod kątem dopasowania korekcji lub soczewek kontaktowych, ale też badania ortoptyczne i badania okulistyczne.
Przeczytaj również: Czym powinny charakteryzować się dobre okulary przeciwsłoneczne?
Po wykonaniu niezbędnych badań dowiesz się, jaka jest Twoja wada wzroku, co pozwoli optykowi dobrać szkła okularowe o odpowiedniej mocy. Do czynników istotnych przy wyrobie szkieł korekcyjnych należy także rozstaw źrenic oraz rodzaj wady referencyjnej wzroku. Szkła do okularów mogą mieć różne kształty, w zależności od wybranych przez Ciebie oprawek. Mogą także mieć dodatkowe właściwości, dzięki pokryciu ich powłokami uszlachetniającymi, które zwiększają ich trwałość i odporność na zarysowania lub zapewniają inne korzyści, jak np. odbijanie promieni słonecznych, blokowanie światła niebieskiego , antystatyczność.
Przeczytaj również: Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?
Jeśli nie masz wady wzroku, a zwyczajnie podobają Ci się okulary, będące modnym dodatkiem, możesz zdecydować się także na tzw. zerówki, czyli szkła, które nie zmieniają widoczności obrazu.
Przeczytaj również: Kiedy dzieci z krótkowzrocznością powinny zacząć nosić okulary?
Jak wybrać oprawki okularowe?
Wybór odpowiednich szkieł to jedynie początek przygody, jaka jest szukanie idealnie dobranych okularów. Przekraczając próg salonu optycznego, zauważysz, że do Twojej dyspozycji dostępne jest wiele wzorów, kolorów i kształtów oprawek. Czym więc kierować się, by wybrać te jedyne?
Przede wszystkim pamiętaj, że okulary towarzyszyć Ci będą niemal każdego dnia. Muszą być więc wygodne – nie zjeżdżać z nosa, nie uciskać uszu. Ponadto powinny pasować do Ciebie! Podejmując decyzję, nie kieruj się chwilowymi trendami, a swoim indywidualnym stylem. Wybierz kolor oprawek, który najlepiej komponować się, karnacją i kolorem oczu , kształtem twarzy. Większość osób posiada tylko jedną parę okularów, dlatego powinien być to „dodatek” uniwersalny.
Przy doborze odpowiedniego kształtu oprawek do Twojej twarzy zdaj się na pomoc optyka. To specjalista pracujący w salonie, który ma ogromne doświadczenie w dobieraniu okularów, pasujących klientom. Z jego pomocą na pewno opuścisz salon optyczny z wymarzoną parą okularów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana