Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Do jakich prac można wykorzystać podesty dwumasztowe
Wysokie budynki i duże powierzchnie elewacji wymuszają użycie takich narzędzi, które w łatwy i szybki sposób będą mogły je obsłużyć. O ile przy pracy nad małym domem można spokojnie użyć rusztowania, o tyle przy budynkach wielomieszkaniowych będą one nie tylko mało wydajne, ale też kosztowne. Wtedy z pomocą przyjdą nam podesty masztowe.
Alternatywa dla rusztowań – dlaczego podesty są lepsze
Podesty masztowe samowznoszące zyskują coraz większą popularność, a w dobrych firmach budowlanych stają się już standardem. Nie dzieje się tak dlatego, że wyglądają bardziej nowocześnie; za tą popularnością idą bardzo konkretne zalety i zyski, nie tylko finansowe, ale również czasowe – a jak wiadomo, czas to pieniądz. Podesty montuje się i demontuje o wiele szybciej niż standardowe rusztowania. Dzieje się tak między innymi dlatego, że używając podestów, nie trzeba obstawiać całego budynku (dla niedowiarków – na podestach praca przy jednej ścianie na raz i tak jest wydajniejsza, niż gdy obstawimy rusztowaniem i pracownikami cały budynek), a jeśli nie trzeba obstawiać całego budynku – to znacznie spada nam koszt wynajmu rusztowania. Wydajność pracy zwiększa się automatycznie przynajmniej o 1/3, a koszt o połowę, bo tę samą pracę, którą na rusztowaniu wykonuje czterech pracowników, na podeście wykona raptem dwóch. Zwłaszcza że wezmą oni o wiele więcej materiałów na podest, gdyż ma on o wiele większą powierzchnię roboczą i udźwig dochodzący do 4000 kg w podeście dwumasztowym, co w wielu przypadkach oznacza możliwość wykonania całej ściany na jednorazowym załadunku.Czy wykonamy nim wszystkie prace?
Jedyną wadą podestów samowznoszących – o ile można to nazwać wadą – jest to, że podestu nie można użyć na ścianach z balkonami. Jednak nie zawsze tak się dzieje – ponieważ zależy to od rodzaju balkonu; muszą one mieć możliwość kotwienia do nich platformy podestu. Ale w nowoczesnym budownictwie i elewacjach stawianych w ostatnich kilku-kilkunastu latach takie balkony stają się standardem właśnie ze względu na łatwość ich późniejszych remontów podestami masztowymi, dlatego wspomniana niemożność użycia podestu zdarza się coraz rzadziej. Istnieją też modele podestów z wysuwanymi elementami, które z łatwością i dużą precyzją można dopasować do kształtu ściany. Bez problemu wykonamy więc nimi standardowe prace dociepleniowe, elewacyjne, montażowe przy każdym rodzaju fasad – niestraszne są im fasady kamienne, szklane ani aluminiowe. Rzecz jasna nie trzeba ich kupować – na rynku działa wiele przedsiębiorstw, jak np. firma Ramirent, które wypożyczają tego typu sprzęty.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana