Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Do czego służą rury tunelowe?
Rury tunelowe przydadzą się każdej osobie, która planuje rozpocząć hodowlę kwiatów lub ziół. Stawia się na nich konstrukcje, które pomagają w zadbaniu o uprawy i ułatwiają ich ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Dopasowanie właściwej rury bywa kłopotliwe, ale jeśli podejdzie się do tego rzetelnie, można zapewnić sobie spokojne miejsce, aby zgłębiać tajniki ogrodnictwa.
Kiedy przydają się rury tunelowe?
Rury tunelowe są niezbędnym elementem konstrukcyjnym tuneli foliowych. Stanowią dla nich szkielet, na który później montuje się folię. Tunele przypominają szklarnie, chociaż są od nich tańsze i często mniejsze. Wykorzystuje się je do:
- hodowli roślin wymagających specjalnych warunków,
- ochrony roślin przed mogącymi im zaszkodzić czynnikami atmosferycznymi – deszczem, wiatrem lub śniegiem,
- wyznaczenia przestrzeni pod konkretną hodowlę.
Za pomocą tuneli tworzy się bezpieczną przestrzeń dla kwiatów, owoców, warzyw lub ziół. Stabilne rury tunelowe są więc najważniejszym elementem konstrukcji determinującym to, czy będzie stabilna i spełni swoje zadanie.
W jakich okolicznościach warto wykorzystać rury tunelowe?
Tuneli foliowych nie da się zamontować bez użycia rur tunelowych. Dlatego znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie właściciele chcą wydzielić część ziemi na bardziej wymagające uprawy. Warto o nich pomyśleć, jeśli:
Przeczytaj również: Czy to istotne jakiego koloru są kwiaty na ślub?
- nie ma się budżetu na budowę szklarni,
- chce się zamontować tymczasową konstrukcję,
- planuje się postawić kilka mniejszych tuneli na różne uprawy.
Tunele można postawić w ogrodzie, na działce albo w ogródku pracowniczym. Trzeba przy tym pamiętać, że muszą być solidne. Folia może wydawać się gruba i odporna na uszkodzenia, ale nie można zapominać o wietrze, który może porwać całą konstrukcję. Dlatego poleca się rury tunelowe wykonane z solidnych i stabilnych materiałów.
Obecnie rury tunelowe wykonuje się z PCV albo metalu. Szukając rozwiązań dla siebie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy producent oferuje zabezpieczenie materiału przed korozją i innymi uszkodzeniami. Taką ofertę ma między innymi Pomar Stal Sp. z o.o.. Brak pewnych właściwości sprawia, że rury bardzo szybko zaczną się niszczyć, co wpłynie na stabilność tunelu foliowego, ale także na bezpieczeństwo znajdujących się w nim roślin. Sam montaż rur nie jest skomplikowany. Można zająć się nim samodzielnie lub zatrudnić do tego ekipę, która od razu przykryje je szczelnie folią. Trzeba przy tym pamiętać, że nie może być ona zbyt cienka, a dodatkowo powinna także przepuszczać powietrze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana