Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego warto gromadzić deszczówkę i jak to robić?
Gromadzenie deszczówki jest zasadne z uwagi na oszczędność pieniędzy i wody. Dzięki temu można podlewać rośliny w ogrodzie wodą, której zapewne i tak nie wykorzystano by do innych celów, a także zmniejszać ryzyko podtopień. Korzystanie z niej ma sens również podczas mycia samochodów, domu czy podjazdu. Zbieranie wody opadowej ma odzwierciedlenie nie tylko w przypadku osób prywatnych, ale również gospodarstw i firm, które widzą w swoim przedsiębiorstwie zastosowanie dla wody deszczowej. Wówczas, pozwala to na jeszcze większe oszczędności. Jak prawidłowo gromadzić deszczówkę?
Zalety gromadzenia deszczówki
Oprócz wspomnianych już powodów, dla których warto gromadzić deszczówkę, warto wspomnieć również o tym, że pozwala ona na względną niezależność od ograniczeń związanych z użytkowaniem wody, na niektórych terenach. Użytkowanie jej do podlewania kwiatów znajdujących się na zewnątrz ma o wiele większy sens, niż stosowanie do tego celu wody kranowej, często zawierającej chlor, który nie jest zalecany w pielęgnacji roślin, a także do stosowania u ludzi. Woda deszczowa jest na tyle czysta, że z powodzeniem można stosować ją w wielu dziedzinach życia codziennego. Gromadzi się ją nie tylko do zwyczajnych pojemników. Zdecydowanie bardziej opłacalne bywa zaopatrzenie się w profesjonalne zbiorniki na deszczówkę.
Przeczytaj również: Jakie zbiorniki nadają się do gromadzenia deszczówki?
Betonowe zbiorniki na deszczówkę
Betonowe zbiorniki na deszczówkę są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w przypadku chęci gromadzenia wód opadowych. Wykonywane są z wysokiej jakości betonu B20-B40, który gwarantuje najwyższą trwałość. Zbiorniki tego rodzaju są pojemne, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty oraz występują w różnych rozmiarach, które można dopasowywać indywidualnie do konkretnego ogrodu.
Przeczytaj również: Czy w zbiornikach retencyjnych można gromadzić deszczówkę?
Betonowe zbiorniki dostarczane są zazwyczaj jako prefabrykat na miejsce instalacji. Żeby móc je zastosować, należy przeprowadzić wykop i umieścić w ziemi, dlatego montaż nie jest kłopotliwy. Zamówić montaż zbiornika betonowego na deszczówkę można między innymi w firmie Jesbet Szamba Online, która zajmuje się produkcją szamb jedno i wielokomorowych, kanałów samochodowych, zbiorników na wody opadowe i gnojówkę oraz czujników ich zapełnienia. Jej pracownicy z chęcią pomogą dobrać najbardziej adekwatne rozwiązanie do potrzeb konkretnej osoby lub zaprojektują nietypowy zbiornik na potrzeby konkretnego gospodarstwa. Na montaż i transport zbiorników mogą liczyć wszyscy mieszkańcy większych miast na terenie Polski takich jak Łódź, Kraków, Radom, Katowice czy Poznań.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana