Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego warto czyścić silnik samochodowy i jak to zrobić?
Myjąc samochód, zazwyczaj ograniczamy się jedynie do karoserii, ewentualnie wnętrza pojazdu, często pomijamy przy tym podwozie, nie mówiąc o tym, co kryje się pod maską. Chcąc jednak kompleksowo zadbać o swoje auto, warto zdecydować się nie tylko na mycie zewnętrzne, ale też na wyczyszczenie najważniejszych elementów podzespołów i układów w pojeździe. Istotne znaczenie ma tu przede wszystkim mycie silnika. Kiedy to zrobić i w jaki sposób?
W jakim celu czyści się silnik w aucie?
Chociaż silnik samochodowy nie jest widoczny na co dzień, to jednak nie można zaprzeczyć, że stanowi on jeden z najważniejszych elementów w aucie. Z tego powodu warto zadbać o stan jednostki napędowej i utrzymywać ją w czystości. Mycie silnika jest szczególnie wskazane w przypadku intensywnego zabrudzenia komory, do czego może dojść np. na skutek poruszania się w trudnych warunkach terenowych.
Warto to zrobić nie tyle ze względów estetycznych, co z uwagi na profilaktykę antykorozyjną oraz możliwości diagnostyki ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu jednostki napędowej. - Zaznacza pracownik Myjni Estyma w Lublinie. - Jeśli silnik będzie czysty, to z łatwością zauważymy np. ewentualny wyciek oleju i szybko namierzymy miejsce, w którym doszło do usterki.
Nie oznacza to jednak, że estetyka komory silnikowej jest bez znaczenia. Może okazać się istotnym kryterium przy zakupie samochodu. Jeśli więc planujemy sprzedać swoje auto, warto przed oględzinami zadbać nie tylko o karoserię i tapicerkę, ale też o wnętrze maski, pod którą potencjalny klient z pewnością zechce spojrzeć. Czysty silnik będzie świadczył o tym, że samochód jest zadbany i sprawny, dlatego warto wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych.
Jak wyczyścić silnik samochodowy?
Ze względu na specyfikę działania i budowę silnika, umycie tej części wbrew pozorom nie należy do łatwych czynności. Trzeba bowiem uważać na elektronikę i delikatne elementy jednostki napędowej, a także unikać zawilgocenia części i zalania komory. Instalacji elektronicznej może zaszkodzić nie tylko woda, ale też zbyt wysokie ciśnienie strumienia, dlatego mycie silnika najlepiej wykonać ręcznie, posługując się przeznaczonymi do tego detergentami. Przed przystąpieniem do mycia należy ostudzić silnik i odpiąć akumulator, a także zabezpieczyć szczególnie wrażliwe na wilgoć elementy. Pamiętajmy, by po umyciu dobrze wysuszyć silnik przed uruchomieniem. Ponieważ czyszczenie silnika to skomplikowany proces, warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Usługa mycia jednostki napędowej oferowana jest przez renomowane myjnie ręczne i studia autodetailingowe.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana