Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego prefabrykacja domu jest lepsza od zbijania domu na budowie?

Spis treści
- Szybkość budowy domu prefabrykowanego
- Niższe koszty domu prefabrykowanego
- Komfort użytkowania domów prefabrykowanych
Chcąc wybudować własny dom, od jakiegoś czasu nie musimy ograniczać się wyłącznie do tradycyjnych metod budowlanych. Istnieje bowiem wiele atrakcyjniejszych alternatyw, takich jak, chociażby prefabrykacja polegająca na produkowaniu elementów budynku w fabrykach. W tym artykule przyglądamy się bliżej temu rozwiązaniu wyjaśniając, dlaczego warto zastąpić nim żmudny proces zbijania domu na placu budowy.
Szybkość budowy domu prefabrykowanego
Wśród zalet tego procesu, z pewnością najważniejsza to czas potrzebny na wzniesienie budynku. Własnym domem prefabrykowanym możemy cieszyć się już po około jednym miesiącu, podczas gdy na tradycyjny budynek poczekamy co najmniej rok. Produkcja fabryczna nie jest bowiem ograniczana, chociażby przez opady deszczu czy śniegu, które często wymuszają wstrzymanie prac na placu budowy. Dodatkowo działanie fabryk jest dziś bardzo często zautomatyzowane, a większość czynności wykonuje się w oparciu o wcześniej przygotowane symulacje komputerowe. W ten sposób wszelkie błędy wykonawcze mogą być zredukowane do absolutnego minimum, co również wpływa pozytywnie na czas realizacji projektu.
Niższe koszty domu prefabrykowanego
Oprócz czasu budowy, do głównych zalet prefabrykacji możemy zaliczyć znaczną redukcję kosztów. Mówimy tu zarówno o cenie samego budynku, jak i pieniądzach potrzebnych na jego ogrzanie czy chłodzenie. Kwotę budowy ograniczymy za sprawą precyzyjnego obliczenia ilości potrzebnych materiałów, które następnie zostaną precyzyjnie pocięte i zmontowane. W ten sposób nie kupujemy produktów w nadmiarze, by ostatecznie powstałe odpady wyrzucić. Z kolei na ogrzewaniu oszczędzimy dzięki fabrycznie zastosowanej izolacji termicznej, wykonanej z wysokiej jakości izolatorów. Działa to rzecz jasna również w drugą stronę, gotowy dom drewniany nie będzie się więc też zbytnio nagrzewał pod wpływem promieni słonecznych.
Komfort użytkowania domów prefabrykowanych
Bez wątpienia omawiane budynki, oferowane między innymi przez firmę ITS, są również niezwykle komfortowe. Tworzony komputerowo projekt domu może bowiem uwzględniać wszystkie nasze indywidualne potrzeby, zanim jeszcze rozpocznie się proces produkcji. Ponadto prefabrykacja zapewnia doskonałą izolację akustyczną. Dzięki niej do pomieszczeń nie przedostanie się uciążliwy hałas z zewnątrz, co pozwoli na odpoczynek i relaks. Na koniec warto zauważyć, że domy z prefabrykatów nie wymagają przeprowadzania zbyt wielu prac remontowych. Wystarczy jedynie o nie odpowiednio dbać, by cieszyć się stworzoną konstrukcją przez długi czas.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana