Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego mamy kochają tkaninę MINKY?
Najprostsza i najprawdziwsza odpowiedź: bo kochają swoje maluchy i chcą im zapewnić maksimum komfortu i bezpieczeństwa, ciepła i pozytywnych doznań. A tkanina MINKY jest wprost stworzona dla niemowlaków i małych dzieci: mięciutka i przyjemna w dotyku, oferowana w soczystych barwach. Pokryty milionami delikatnych włosków materiał doczekał się miana najmilszej tkaniny na świecie.
Dzięki mamom tkanina MINKY zrobiła światową karierę. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, żeby w domu, w którym jest małe dziecko, nie znalazła się przynajmniej jedna kołderka czy wyściółka do wózka wykonana z “kropkowanego futerka”.
Jak powstała tkanina MINKY?
Mink to po angielsku norka – tkanina MINKY nawiązuje nazwą i miękkością właśnie do futerka norki. Jednak nie ma nic wspólnego z hodowlą zwierząt na furta – jest wykonana w 100% z poliestru, co nie przeszkadza jej być jednym z najprzyjemniejszych w dotyku materiałów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Tkanina MINKY powstała jako efekt poszukiwań materiału miękkiego, ciepłego i jednocześnie oddychającego.
Zwykły polar nie spełniał wszystkich tych oczekiwań. Jednak to on stał się bazą do opracowania MINKY: okazało się, że wystarczy przedłużyć włoski poliestru, żeby uzyskać syntetyk, który może konkurować pod względem przyjemności dotyku z aksamitem i zwierzęcym futerkiem – mówi doradca z firmy Vistyl. – Jednocześnie MINKY pod wieloma względami przewyższa surowce pochodzenia naturalnego.
Mocne strony MINKY: nie gniecie się, nie wymaga prasowania, błyskawicznie schnie
Piękne kolory, puszystość, ciekawa faktura – nie wiadomo, czy te cechy byłyby wystarczające do odniesienia przez MINKY światowego sukcesu. Wydaje się, że przesądziły o nim w dużym stopniu cechy użytkowe:
- pranie w niskich temperaturach – tkaninę MINKY można prać w temperaturze nie przekraczającej 30°C, która jest zupełnie wystarczająca do usunięcia większości zabrudzeń,
- zwolnienie z prasowania – kocyki, kołderki, ochraniacze, czapki, pluszaki i inne artykuły wykonane z MINKY nie wymagają prasowania, bo nigdy się nie gniotą,
- błyskawiczne suszenie – jeżeli nawet nie mamy suszarki bębnowej, to wystarczy dobrze odwirować MINKY, aby w krótkim czasie tkanina była ponownie gotowa do użycia.
Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak cenne są wymienione zalety w sytuacji ciągłego prania, suszenia, prasowania oraz chronicznego zmęczenia i niedospania – ogólnie mówiąc w sytuacji bycia matką kilkutygodniowego czy kilkumiesięcznego malucha. Nie należy się więc dziwić, że mamy zakochały się w MINKY od pierwszego wejrzenia, a dokładniej od pierwszego dotknięcia.
Moc ukryta w kropkach: mikrowentylacja i amortyzacja
Pokrywające tkaninę wytłaczane wypukłości minky dots, czyli kropki, zwane też pieszczotliwie “pryszczami”, to nie tylko obiekt warty uwagi ze względów estetycznych, ale przede wszystkim jeszcze jedna ważna funkcjonalność materiału. Kropki są wystarczająco sztywne, żeby zapewnić lekkie uniesienie tkaniny, np. dziecięcej kołderki, nad powierzchnią skóry. Dzięki temu zachowana zostaje mikrowentylacja. Tkanina MINKY dobrze izoluje od chłodu i jest jednocześnie materiałem oddychającym.
Kropki mają też inną funkcję: okazuje się, że tworzą delikatną, a jednocześnie bardzo skuteczną warstwę ochronną, która zabezpiecza delikatne ciało dziecka przed wieloma urazami mechanicznymi. Jeżeli chcemy zapewnić maluchowi lepszą ochronę, można bez problemu zszyć dwie lub więcej warstw tkaniny MINKY.
Co można uszyć z tkaniny MINKY?
Wszystko, na co tylko przyjdzie nam ochota. Najpopularniejsze są kocyki, kołderki, poduszki, rożki niemowlęce, ochraniacze i pokrowce. Najogólniej rzecz ujmując z tkaniny MINKY można uszyć wszystkie akcesoria potrzebne do wygodnego i ciepłego spania oraz leżakowania maluchów – zarówno w domowym zaciszu, jak też w czasie spacerów.
Terenem do kreatywnych eksploracji z użyciem MINKY jest też szycie pluszaków, pacynek, chlebaków i toreb oraz czapeczek, szalików i chust. Przy użyciu MINKY możemy też sprawić wielką frajdę swojemu czworonogowi – szyjąc miękką wyściółkę do legowiska czy ubranko na zimowy spacer.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana