Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego bramy przesuwne to dobra alternatywa dla modeli rozwiernych?
Brama wjazdowa to nieodłączny element każdego ogrodzenia. Powinna do niego pasować wizualnie, ale również maksymalnie zapewniać bezpieczeństwo oraz nie sprawiać kłopotu w użytkowaniu. Na rynku znajdziemy m.in. bramy przesuwne oraz rozwiewne. Każda z nich ma odmienne właściwości, rzutujące na ich użytkowanie. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić właśnie na bramę przesuwną!
Brama rozwierna (skrzydłowa) - charakterystyka
Jak sama nazwa wskazuje, bramy skrzydłowe (nazywane również wymiennie rozwiernymi), posiadają skrzydła, które przy korzystaniu z bramy otwierają się. Z tego też powodu bramy tego typu używane są najczęściej na dużych działkach. Każda brama skrzydłowa musi otwierać się wyłącznie do wewnątrz. Bramy rozwiewne są dość klasyczne i pasują przede wszystkim do bardzo tradycyjnych zabudowań. Jest to rozwiązanie dość tanie i niewymagające wylewania fundamentów. Do montażu bramy wystarczy jedynie postawienie słupków. Bramy rozwiewne występują w dwóch rodzajach: jednoskrzydłowych i dwuskrzydłowych, aczkolwiek w naszym kraju najbardziej popularne są bramy dwuskrzydłowe. Działka, na której planowany jest montaż takiej bramy powinien posiadać właściwą głębokość.
Bramy rozwiewne mogą (chociaż nie muszą) posiadać napęd, którego automatyka jest dość skomplikowana – musi ona poradzić sobie z trudnymi czynnikami, takimi jak chociażby silny wiatr. Skrzydła bramy muszą być zabezpieczone ryglami, co uchroni ją przed otwieraniem. Warto wspomnieć, że zajmują one sporo miejsca na posesji, a dodatkowo nie możemy parkować auta zbyt blisko bramy, ponieważ może to uniemożliwić jej otwarcie i wyjazd. Kolejnymi niedogodnościami w przypadku bramy rozwiewnej jest konieczność odśnieżania podjazdu i – jeśli, zdecydujemy się na bramę z napędem, jego cena jest dosyć wysoka (do poprawnego działania bramy niezbędne są aż dwa siłowniki). Co więc stanowi doskonałą alternatywę dla bramy rozwiewnej?
Brama przesuwna – alternatywa dla bramy rozwiernej
W przypadku bramy przesuwnej można podkreślić kilka istotnych cech, które przemawiają za jej wyborem. Bramę przesuwną możemy zamontować na płytkiej posesji, na której istnieje także niewielka odległość od domu do ogrodzenia. Podstawową zaletą, która przemawia za wyborem takiej bramy wjazdowej jest wygoda jej użytkowania, szczególnie zimą. Aby ją otworzyć, nie musimy spędzać wcześniej czasu i tracić energii na odśnieżanie tylko po to, aby móc wyjechać z posesji. Koszt napędu bramy przesuwnej jest również o wiele niższy, niż do bramy skrzydłowej, ponieważ potrzebujemy tutaj tylko jednego siłownika. Większość klientów takich firm, jak Bramy-Ogrodzenia, decyduje się na bramy przesuwne, które nie są problematyczne, bardzo ładnie się prezentują i integrują z ogrodzeniem na posesji. Aby podjąć odpowiednią decyzję o wyborze rodzaju bramy, warto podpytać o zdanie specjalistów, a także przeanalizować rodzaj działki, nasze potrzeby i budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup bramy wjazdowej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana