Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym smarować? Oleje przekładniowe do maszyn rolniczych
Maszyny rolnicze przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach. Z uwagi na wytężoną eksploatację, wymagają one stosowania m.in. wysokiej jakości olejów przekładniowych. Stosując odpowiednie środki smarne zapewniamy naszym maszynom długie życie, a sobie sprawną i komfortową pracę w gospodarstwie. W naszym artykule odpowiadamy na ważne pytanie – czym najlepiej smarować?
Kilka słów o olejach przekładniowych
Oleje przekładniowe stanowią odrębną grupę środków smarnych. Ich główne polega na zmniejszaniu tarć, występujących między mechanicznymi elementami skrzyni biegów oraz odprowadzaniu ciepła, wytwarzanego podczas jej pracy. Ponadto olej przekładniowy pomaga zachować czystość skomplikowanego mechanizmu skrzyni, a także tłumi – powstające podczas jej pracy – hałasy, drgania oraz wibracje. Jeszcze do niedawna w rolnictwie powszechne były praktyki, polegające na wykorzystywaniu jednego, uniwersalnego środka smarnego, jakim był STOU, czyli olej silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny. Obecnie jednak nowoczesne maszyny rolnicze, których konstrukcje są niezwykle precyzyjne, wymagają zastosowania bardziej specjalistycznych olejów. I o ile olej przekładniowo-hydrauliczny od profesjonalnego producenta spełni swoje zadanie, o tyle jeden olej do wszystkiego już się nie sprawdzi.Oleje dla maszyn do zadań specjalnych
Jak już wyżej wspominaliśmy, maszyny rolnicze pracują w trudnych i specyficznych warunkach. W takim środowisku pracy zaś najlepiej sprawdzają się oleje syntetyczne. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje maszyny, zdecydowanie radzimy zrezygnować ze stosowania olejów mineralnych. Zakup oleju przekładniowego syntetycznego, co prawda, wiąże się z wyższymi kosztami, ale możesz być pewien, że ta inwestycja będzie dla Ciebie korzystna.Nowoczesne, syntetyczne oleje przekładniowe wyróżniają się wysoką jakością. Ta zaś stanowi gwarancję obniżenia kosztów napraw, gdyż bezpośrednio wydłuża żywotność poszczególnych elementów konstrukcji układów, a także zapewnia ochronę części współpracujących. Ponadto pozwalają one na skuteczną ochronę środowiska naturalnego. Dzięki nowoczesnym technologiom oleje te posiadają bowiem bardzo dobre parametry, uzyskiwane m.in. poprzez eliminację szkodliwych związków chemicznych i metali ciężkich oraz zmniejszenie emisji spalin – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy RAI-BUD, która specjalizuje się w imporcie oraz sprzedaży wysokiej jakości części i środków do maszyn rolniczych.
Jakie oleje przekładniowe warto stosować?
Pośród wielu ofert, dostępnych obecnie na rynku, zdecydowanie godnymi polecenia są środki smarne firmy Total. Dlaczego? Otóż spełniają one m.in. najwyższe formy niskiej emisji Low-Saps. Istnieje nawet specjalna linia produktów, przeznaczone dla maszyn rolniczych. Total Agri to produkty, które zostały specjalnie przygotowane dla maszyn, pracujących w ciężkich warunkach rolniczych i zapewniają bezawaryjną pracę wszystkich ich układów, do których smarowania są stosowane. Jeśli zależy Ci na wydajnej i bezawaryjnej pracy Twoich maszyn rolniczych, to zastosowanie olejów przekładniowych Fuchs również może Ci w tym pomóc. Oleje te cechują się bowiem odpowiednimi parametrami, a jednocześnie będą sprzyjać pracy maszyn w trudnych warunkach terenowych. Podsumowując – wydajna i bezawaryjna eksploatacja maszyn rolniczych jest możliwa, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości środków smarnych, niezależnie od obciążenia czy panującej pogody. I pamiętajmy, że oszczędność, polegająca na zakupie tańszych olejów, w porównaniu z wysokimi kosztami remontów maszyn tego typu, w rzeczywistości bywa pozorna.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana