Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym się kierować przy wyborze wkrętarki?
Wkrętarka to obecnie niemalże standardowy element wyposażenia każdego warsztatu – zarówno profesjonalisty, jak i majsterkowicza-amatora. Z jej pomocą z łatwością zmontujemy meble, zdemontujemy części samochodu do wymiany, a także zrobimy otwory w miękkich materiałach. Oczywiście, pod warunkiem, że zakupimy odpowiedni sprzęt, co przy bardzo szerokim wyborze oferowanym przez sprzedawców nie jest zadaniem wcale prostym. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem?
Akumulator czy kabel?
Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze wkrętarki jest sposób zasilania urządzenia. Zarówno zasilanie akumulatorowe, jak i sieciowe ma swoje zalety i wady. Wkrętarki bezprzewodowe są o tyle wygodne, że możemy korzystać z nich w dowolnym miejscu bez potrzeby łączenia się z siecią energetyczną – z łatwością dostaniemy się z nią do trudno dostępnych miejsc, nie jesteśmy ograniczeni kablem. Z drugiej strony wbudowany akumulator zwiększają masę urządzenia, co może stanowić przeszkodę. Poza tym akumulator po pewnym czasie ulega wyczerpaniu, dlatego należy pamiętać o ładowaniu go po zakończonej pracy. Wkrętarki zasilane z sieci są lżejsze i nie musimy martwić się ich ładowaniem, jednak są nieco mniej poręczne – ograniczeniem jest konieczność podłączenia ich do źródła zasilania, co w niektórych sytuacjach może być problemem. Jeśli zdecydujemy się na wkrętarkę akumulatorową, sprawdźmy rodzaj stosowanej baterii oraz średni czas pracy.
Napięcie
Od napięcia zależy jak duża jest moc urządzenia – a to ma przełożenie na jego możliwości . A zatem wysokie napięcie oznacza mocniejszą, bardziej wydajną wkrętarką.
Przykładowo urządzenia o mocy do 4,8 V nadają się idealnie do skręcania mebli bądź wiercenia niewielkich otworów w drewnie – mówi przedstawiciel sklepu CTN24.pl - Z kolei wkrętarki o mocy do 18 V to sprzęt profesjonalny, przeznaczone do wykonywania wielu prac remontowych, m.in. wiercenia dziur w ścianach.
Moc
Zasada jest prosta – im większa moc, tym lepiej. To od mocy bowiem zależy, do jakich zadań możemy wykorzystać nasze urządzenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli decydujemy się na wiertarko-wkrętarkę, której będziemy używać do wiercenia otworów w twardszych materiałach. Warto jednak pamiętać, że duża moc oznacza większy pobór energii i może wpływać na wielkość oraz ciężar urządzenia.
Pozostałe parametry wkrętarek
Moc, napięcie i rodzaj zasilania to najważniejsze parametry użytkowe wkrętarek. Poza nimi warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:
- Waga urządzenia,
- Moment obrotowy,
- Ilość biegów,
- Dodatkowe funkcje.
Dobrze jest również sprawdzić, jakie akcesoria są dostępne w zestawie z wkrętarką.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana