Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym są żaluzje fasadowe? Dlaczego warto z nich skorzystać?
Żaluzje fasadowe to jeden z rodzajów osłony przeciwsłonecznej montowanej na zewnątrz budynku. To znakomita alternatywa dla rolet zewnętrznych. Stosuje się je przede wszystkim przy dużych przeszkleniach w nowocześnie projektowanych domach jednorodzinnych i obiektach usługowych. Czym charakteryzują się żaluzje fasadowe? Jakie zalety ma ten system i dlaczego warto go stosować? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.
Charakterystyka żaluzji fasadowych
Produkowane współcześnie żaluzje fasadowe na profilach aluminiowych wyróżnia charakterystyczna budowa. Zbudowane są bowiem z efektownie prezentujących się lameli, które w zależności od modelu mogą przyjmować różne kształty (litery Z, C, S lub F). Lamele występują również w różnych szerokościach. Ukształtowane profile i zmienny kąt załamania lameli umożliwiają swobodną regulację dostępu światła oraz ciepła z zewnątrz do środka pomieszczenia. Wnętrze może być dzięki temu zacienione całkowicie lub zaledwie w wybranej części. Sterowanie żaluzjami fasadowymi może odbywać się ręcznie lub automatycznie. Zależne jest to od modelu produktu i wyboru inwestora. Osoby zainteresowane tym typem osłony przeciwsłonecznej mają niemal nieograniczone możliwości wyboru systemu najlepiej odpowiadającemu ich indywidualnym potrzebom.
Przeczytaj również: Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze żaluzji fasadowych?
Największe zalety żaluzji zewnętrznych
Żaluzje zewnętrzne to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na ochronę wnętrz przed zbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz nadmiernym hałasem dochodzącym z zewnątrz. Systemy żaluzji fasadowych zapewniają dobrą izolację termiczną, co przekłada się na możliwość kontroli temperatury wewnątrz pomieszczeń, a co za tym idzie, oszczędność energii. Opuszczenie żaluzji w czasie letnich upałów minimalizuje konieczność używania urządzeń klimatyzacyjnych. Ma to bezpośredni wpływ na niższe rachunki za energię elektryczną.
Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Plastixal, która zajmuje się produkcją stolarki aluminiowej: Żaluzje fasadowe spełniają swoje funkcje zarówno latem, jak i zimą. Podczas zimowych miesięcy opuszczone zasłony zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń i przeciwdziałają ulatnianiu się go na zewnątrz. Zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzania pomieszczenia dzięki temu spada, co ma wpływ na niższe koszty utrzymania budynku. Do zalet żaluzji zewnętrznych należy nie tylko bardzo duża funkcjonalność, ale także wysokie walory estetyczne. To nowoczesna osłona, która prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W połączeniu z dużymi przeszkleniami zastosowanymi w budynku żaluzje dodają wnętrzu lekkości i przestronności.
Dlaczego warto zamontować żaluzje fasadowe?
Dawniej żaluzje fasadowe montowane były głównie w obiektach usługowych, jednak obecnie sięgają po nie również właściciele nowocześnie projektowanych domów jednorodzinnych. Osłony te znakomicie komponują się z budynkami o prostej i minimalistycznej bryle, w których dominują duże przeszklenia. Montaż żaluzji zewnętrznych to doskonały sposób na poprawę komfortu termicznego mieszkańców. Systemy te doskonale wpływają także na wygląd zewnętrznej fasady budynku. Uniwersalna konstrukcja żaluzji pozwala na montaż zarówno na oknach, jak i drzwiach obiektu. Duża swoboda, jeśli chodzi o wybór barwy lameli, sprawia, że żaluzje bez problemów można dopasować do stolarki okienno-drzwiowej budynku mieszkalnego lub obiektu użyteczności publicznej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana