Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym powinien się charakteryzować wózek inwalidzki dla osoby aktywnej?
Niepełnosprawność wcale nie musi ograniczać. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą pozostać aktywne i radzić sobie z różnymi wyzwaniami. Wystarczy, że zaopatrzą się w aluminiowy wózek aktywny pozwalający na łatwe pokonywanie barier architektonicznych. Wózki takie sprawdzą się u osób, które są aktywne zawodowo, studiują, lub często przemieszczają się w ciągu dnia. Sprawdź, jakie cechy powinien posiadać aktywny wózek inwalidzki.
Wózek inwalidzki dopasowany do indywidualnych potrzeb
Aktywny wózek inwalidzki powinien być jak najlepiej dopasowany do potrzeb ich użytkowników. Wózki te wykonane są z aluminium i cechują się prostą konstrukcją oraz mają możliwość wielu regulacji, co pozwala dostosować produkt do warunków życia osoby aktywnej. Osoby niepełnosprawne powinny mieć możliwość zmiany środka ciężkości czy nachylenia kół. Im większa ich skośność tym wózek jest bardziej zwrotny i stabilny na zakrętach. Dodatkowo w wielu wózkach, koła tylne wyposażone są w system szybkiego demontażu, a rama jest składana krzyżakowo, co sprawia, że wózek można łatwo zapakować do bagażnika w zaledwie kilka chwil. Koła często mocowane są na szybkozłączach, co sprawia, że można je bez problemu wymontować z wózka i złożyć. Doświadczeni użytkownicy często rezygnują także z hamulców i wymontowują je, gdyż zależy im na jak najprostszej konstrukcji.
Szeroka gama opcji dodatkowych pozwala na indywidualne dopasowanie wózka aktywnego do własnych potrzeb – a nie odwrotnie. Wszystkie aluminiowe wózki aktywne oferowane w naszym sklepie posiadają niezbędne certyfikaty i pochodzą od najlepszych producentów. Oferujemy możliwość indywidualnego dopasowania siedziska, kół czy ramy – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem ze sklepu internetowego dobrysklepmedyczny.pl.
Wiele parametrów wózka inwalidzkiego dopasowuje się właśnie przy jego zakupie. Każdy użytkownik może dopasować produkt do swojego wzrostu, wagi i stopnia sprawności, co znacznie ułatwi mu codziennie funkcjonowanie i użytkowanie wózka.
Zwrotność, dynamiczność i lekkość
Są to cechy, na których bardzo mocno zależy użytkownikom aktywnych wózków aluminiowych. Wózki te należą do grupy wózków ręcznych, czyli napędzanych siłą mięśni. Oczywiście każdy wózek wyposażony jest w tylne uchwyty, które pozwalają pchać osobę niepełnosprawną. Jednak użytkownicy takich wózków cenią sobie samodzielność i niezależność. Wybierają je często osoby młodsze, które chcą żyć aktywnie i sportowo.
Idealny wózek dla osoby aktywnej powinien charakteryzować lekkością, zwrotnością i dynamicznością. Takie cechy zapewniają duże możliwości i swobodę użytkowania. Budowa wózka aluminiowego jest bardzo prosta, dzięki czemu transport jest dużo łatwiejszy od tradycyjnego stalowego wózka ręcznego. Wózek aktywny zazwyczaj nie posiada podłokietników i zagłówka, a oparcie jest stosunkowo krótkie. Jest też znacznie mniejszy od standardowych wózków inwalidzkich.
Aktywne wózki inwalidzkie – stabilność, wytrzymałość i komfort użytkowania
Lekkie wózki inwalidzkie aktywne charakteryzują się wytrzymałym stelażem wykonanym z lekkiego aluminium. Dzięki obniżonej wadze i ustawionym pod kątem kołom niezwykle łatwo się nimi manewruje. Dodatkowo zapewniają stabilność i pomagają pokonywać trudniejszy teren. Są one także bardzo komfortowe w użytkowaniu i ułatwiają codzienne funkcjonowanie z uwagi na niewielkie rozmiary. Osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku aktywnym może poczuć się osobą samodzielną i nieuzależnioną od osób trzecich.
Wózek aktywny wyróżnia się małymi rozmiarami, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Niepełnosprawny odczuwa duży komfort i znowu może się poczuć osobą samodzielną radzącą sobie w życiu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana