Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym jest trichotillomania i jak sobie poradzić z jej skutkami?
Wyrażenie „wyrywać sobie włosy z głowy” zwykle odnosi się do postępowania w stanie silnego wzburzenia spowodowanego różnymi czynnikami. Nie zawsze jednak ma ono charakter wyłącznie metaforyczny. Okazuje się bowiem, że niektórzy ludzie rzeczywiście oddają się tej czynności w określonych okolicznościach – takie zachowanie określa się mianem trichotillomanii. Nie zwlekaj i już dziś poznaj więcej informacji na ten temat.
Trichotillomania – co to takiego?
Mianem trichotillomanii na ogół określa się zaburzenie psychiczne, objawiające się przede wszystkim odczuwaniem silnego przymusu wyrywania sobie włosów z głowy. Osoby cierpiące na tę chorobę nie mogą powstrzymać się od wyciągania włosów z głowy lub z innych okolic ciała (np. rzęs, brwi, a nierzadko także miejsc intymnych). Trichotillomania zwykle ma podłoże psychogenne albo psychosomatyczne. Może być ona uwarunkowana genetycznie. Często towarzyszy ona depresji i nerwicy, a także zespołowi Tourette’a. Trichotillomanię nierzadko diagnozuje się także u osób mających za sobą traumatyczne doświadczenia. Schorzenie występuje u osób w różnym wieku. Mogą na nie cierpieć zarówno ludzie dorośli, jak i dzieci. Trichotillomania w większości przypadków dotyczy kobiet oraz nastoletnich dziewcząt.
Omawiane zaburzenie manifestuje się głównie znaczącym i nieregularnym ubytkiem włosów, który można jednak skutecznie zamaskować, korzystając w tym celu z pomocy fachowców zatrudnionych w takim salonie urody, jak Sukcesji
Jak skutecznie maskować skutki trichotillomanii?
Znaczące ubytki włosów na głowie u osób mających trichotillomanię są widoczne dla postronnych obserwatorów. Można temu skutecznie zaradzić, w pierwszej kolejności podejmując się specjalistycznego leczenia psychiatrycznego, obejmującego zaplanowaną w odpowiedni sposób terapię farmakologiczną oraz behawioralną. Trzeba też pomyśleć o uzupełnieniu ubytków w owłosieniu. Najlepiej uczynić to za pomocą właściwie zaprojektowanych systemów uzupełniania włosów, które można zastosować na całej głowie lub jej części. Specjaliści zajmujący się realizacją tego typu usług w swojej pracy wykorzystują przede wszystkim naturalne kosmyki pochodzenia słowiańskiego. Jakość, gęstość i grubość włosów dobierane są indywidualnie. Profesjonalnie przygotowane systemy uzupełniania włosów osadzane są na głowie klienta techniką ręczną. Do ich mocowania używa się specjalnych klejów albo systemów zatrzaskowych. Na ogół w takiej sytuacji świetnie sprawdzają się również hipoalergiczne taśmy. Uzupełnione w ten sposób włosy wyróżniają się trwałością oraz łatwością czesania.
Warto dodać, że uzupełnienie włosów sprawia, że klient przestaje wyrywać własne włosy, dzięki czemu mają one czas na odrośnięcie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana