Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym jest i jakie zalety ma neuromedytacja?
Neuromedytacja to nowoczesne podejście do medytacji na podstawie wiedzy, w jaki sposób funkcjonuje mózg. Dzięki temu znacznie łatwiej dobrać rodzaj medytacji do indywidualnych potrzeb, a także osiągnąć wewnętrzną równowagę i harmonię. Zalet neuromedytacji jest jednak znacznie więcej, przyjrzyjmy się więc bliżej, czym jest i jakie korzyści niesie ze sobą jej praktyka.
Czym jest neuromedytacja?
Neuromedytacja polega na zastosowaniu zasad opartych na wiedzy o działaniu mózgu w praktyce medytacyjnej. Jedną z możliwości odkrycia, jak działa nasz mózg, jest biofeedback, czyli monitorowanie fizjologicznych zmian organizmu, nad którymi nie potrafimy zapanować w normalnych warunkach, np. fal mózgowych. Badania naukowe potwierdzają, że u osób medytujących pobudzone zostają różne obszary mózgu oraz odmienne fale mózgowe – te osoby wpływają na swój umysł właśnie poprzez medytację. Tym samym lepiej kontrolują swoje myśli, emocje, zachowania i funkcjonowanie. Dzięki biofeedbackowi możemy to zobaczyć.
Warto podkreślić, że medytacja jest najskuteczniejsza wówczas, kiedy jest dopasowana do indywidualnych potrzeb. A osiągnięcie optymalnego stanu jest możliwe na dwa sposoby: albo za pomocą metody prób i błędów, albo właśnie neuromedytacji. Druga metoda jest znacznie szybsza i prostsza: dzięki neuromedytacji można dopasować najlepszą formę medytacji bez konieczności długotrwałej i pogłębionej praktyki.
Zalety neuromedytacji
Jedną z zalet neuromedytacji już wymieniliśmy: znacznie prostszy wybór najlepszego dla nas stylu medytacji. A jak określić, który rodzaj medytacji będzie dla nas najbardziej odpowiedni, aby czerpać z niej jak największe korzyści? Najlepiej skorzystać z pomocy certyfikowanego trenera neuromedytacji, np. Magdy Rocławskiej z Twojej Przestrzeni w Gdańsku. Dzięki temu dowiemy się, jaki jest stan wyjściowy umysłu oraz w jaki sposób poprawić jego funkcjonowanie.
Wówczas praktyka medytacji stanie się prostsza, a także pozwoli na wprowadzenie zmian, na których najbardziej nam zależy. Jednocześnie dobierając odpowiedni styl medytacji zależny od przeważających fal mózgowych, będziemy mogli osiągnąć te zmiany szybciej. Neuromedytacja jest także doskonałym narzędziem przy leczeniu depresji i lęków, pomocnym w uzyskaniu spokoju, zaufania, akceptacji, skupienia lub koncentracji. Dlatego może być pomocna przy rozwiązywaniu problemów na podstawie wcześniej nieświadomych procesów myślowych. Warto przekonać się o tym samemu i sprawdzić, co może nam zaoferować neuromedytacja – niezależnie od tego, z jakimi problemami się zmagamy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana