Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzuje się toczenie CNC?
Obecnie niewątpliwie zakłady przemysłowe rozwijają się w sposób bardzo dynamiczny. Wynika to z zastosowania nowoczesnych technologii składających się na zaplecze techniczne. Celem jest bowiem przyspieszenie prac, ale i jednoczesne zachowanie ich wysokiej efektywności. Tutaj doskonałym przykładem tego typu działania jest innowacyjna obróbka CNC.
Zaprogramowanie urządzenia
Urządzenie przeznaczone do obróbki CNC wyposażone jest dodatkowo w nowoczesny mikrokomputer, który w sposób precyzyjny usuwa nawet niewielkie części materiału. W tym przypadku ogromną rolę odgrywa oczywiście konieczność zaprogramowania urządzenia. System pod uwagę bierze trzy podstawowe elementy – projekt, rodzaj wykorzystywanego materiału oraz chropowatość jego powierzchni. W efekcie końcowym obróbka CNC zapewnia precyzyjne wykonanie i bardzo szybki proces samej obróbki. Do najważniejszych technik obróbki zalicza się niewątpliwie toczenie CNC. Na czym ono polega i jak przebiega?
Przebieg obróbki CNC
Tak naprawdę z pozoru nowoczesne obrabiarki CNC niewiele różnią się od tych tradycyjnych. Podstawową różnicą między nimi jest zmiana metody sterowania elementami, które za obrabianie są odpowiedzialne. Wbudowany system, wspomniany na początku daje możliwość szybkiego i dokładnego wykrywania ewentualnych błędów i ich szybkiej korekty. Efekt ma być zgodny z projektem. Najważniejszy jest sterownik CNC. Kryteria, które bierze pod uwagę mikrokomputer gwarantują najwyższą precyzję wykonania. Zachowane są nawet najdrobniejsze detale. Bardzo dużą rolę odgrywa przy tym rodzaj zastosowanego materiału i jego parametry. Po odtworzeniu projektu oraz usunięciu wszelkiego rodzaju błędów, okazuje się, że oszczędności dotyczą także samego materiału, który w każdej chwili może być przetworzony.
Gdzie używa się toczenia CNC?
Toczenie CNC znajduje bardzo szerokie zastosowanie w branży przemysłowej i nie tylko. Precyzyjne urządzenia tego typu świetnie sprawdzają się też przy produkcji seryjnej. Pozwalają zaoszczędzić na czasie, materiałach oraz kosztach. Ogromne znaczenie odgrywa w tym przypadku bowiem nie tylko regularność, ale i powtarzalność. Dodatkowo nowoczesna technika CNC z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń sprawdzają się w przypadku projektów szczególnie wymagających, indywidualnych, gdzie niezwykle ważne są detale – tak jak w przypadku firmy Pi Shape. Nic więc dziwnego w tym, że obróbka CNC staje się z roku na rok coraz bardziej popularna i nie zanosi się w tej kwestii na zmiany.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana