Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzuje się szkło lacobel?
Aranżacja wnętrz wymaga efektownych rozwiązań. Ciekawą opcją są panele ze szkła, zwane lacobel. Montuje się je w domach i mieszkaniach (na ścianach kuchni i łazienek), a także biurach. To element dekoracyjny i wykańczający. Jakie są podstawowe cechy paneli lacobel? Jakie zalety posiada to rozwiązanie aranżacyjne? Odpowiedź znajduje się w artykule.
Czym jest szkło lacobel?
Szkło lacobel ma postać lakierowanych paneli szklanych, którymi wykańcza się powierzchnię ścian. To element dekoracyjny, wykorzystywany chętnie w łazienkach i kuchniach jako alternatywa dla ceramicznych płytek. Lacobel powinno się stosować jedynie tam, gdzie łatwo jest utrzymać czystość.
Przeczytaj również: Podział wózków widłowych ze względu na sposób zasilania
Zalety szkła lacobel
Największą zaletą szkła lacobel jest wysoka estetyka. Panele szklane – jako element dekoracyjny – pozwolą na ozdobienie każdego pomieszczenia. Na ich powierzchni powstają charakterystyczne refleksy świetlne, które skutecznie rozjaśniają pomieszczenia.
Przeczytaj również: Jakie wyróżniamy rodzaje druku wielkoformatowego?
Dodatkowy blask powiększa także optycznie pokoje. Panele lacobel sprawdzą się zatem doskonale w pomieszczeniach o małym metrażu. Nie jest to jednak reguła. Chętni mogą wykorzystać je w budynkach użyteczności publicznej, powierzchniach biurowych, holach windowych.
Przeczytaj również: Panele szklane jako rozwiązanie dla biur
Kolejnymi zaletami szkła lacobel jest dostępność w wielu wariantach kolorystycznych oraz łatwość utrzymania w czystości. Szkło tego typu powstaje na bazie szkła typu float, co nadaje mu idealnie gładką fakturę. Usuwanie nawet najtrudniejszych zanieczyszczeń z paneli nie stanowi problemu. Potrzebny jest jedynie płyn do mycia naczyń i miękka ściereczka.
Szkła lacobel są także całkowicie nienasiąkliwe. Owa właściwość sprawia, że nadają się do kuchni i łazienek. Panele szklane można zabezpieczyć za pośrednictwem specjalnej folii (jeśli szkło ma pustą przestrzeń za sobą). Rozwiązanie jest praktyczne – w przypadku zbicia tafli szkło nie rozpryskuje się na ziemi, lecz pozostaje na folii.
Koszty szkła lacobel
Koszt montażu paneli ze szkła lacobel jest znacznie niższy od kosztów za układanie płytek ceramicznych. Materiał jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu niż klasyczne powierzchnie ceramiczne.
Firmą, która zajmuje się produkcją i montażem paneli szklanych, jest przedsiębiorstwo Stylowy Druk. Pracownicy mają doświadczenie w instalacji szkła lacobel przy kuchence gazowej, indukcyjnej i elektrycznej. Panele sprawdzą się także jako zabudowa kuchenna, przestrzeń między kuchennymi szafkami górnymi i dolnymi, a także ozdobne grafiki. Pięknie prezentują się zamontowane nad wanną lub na ścianie z lustrem na wymiar.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana