Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzuje się dieta Low Carb? Czy co rozwiązanie dla każdego?

Spis treści
- Na jakich produktach opiera się dieta Low Carb?
- Czy przygotowywanie posiłków na diecie Low Carb zajmuje dużo czasu?
- Czy każdy może korzystać z diety Low Carb?
Low Carb to dieta niskowęglowodanowa, polecana szczególnie tym osobom, którym pomimo stosowania różnych innych rozwiązań, nie udało się schudnąć. Zakłada ograniczenie węglowodanów na rzecz białka i tłuszczy. Zasady żywieniowe w tej diecie są proste, a ich świadome przestrzegane umożliwia zrzucenie zbędnych kilogramów w dość krótkim czasie, co skutkuje także ogólną poprawą samopoczucia oraz wyglądu skóry, włosów i paznokci.
Na jakich produktach opiera się dieta Low Carb?
Dieta Low Carb opiera się na rybach, wysokogatunkowych mięsach, zdrowych tłuszczach i warzywach. Dopuszcza się także owoce, ale tylko te o niskim indeksie glikemicznym. Używając konkretnych przykładów, dieta Low Carb bazuje m.in. na takich produktach jak:
-
pomidory, ogórki, papryka, sałata, brokuł itp.,
-
twaróg, śmietana, sery pleśniowe, jogurty greckie,
-
nasiona i orzechy,
-
olej kokosowy, rzepakowy, oliwa z oliwek.
W menu diety Low Carb nie może także zabraknąć potraw z poprawiającego pracę żołądka i wpływającego bardzo korzystnie na cały układ trawienny awokado.
Czy przygotowywanie posiłków na diecie Low Carb zajmuje dużo czasu?
Nie da się ukryć, że przebywanie na diecie Low Carb wymaga pewnego zaangażowania, przynajmniej na początku, zwłaszcza jeżeli nie korzystamy z pomocy żadnego dietetyka. Odpowiedni rozkład mikroelementów, czytanie etykiet produktów oraz przygotowanie ostatecznego jadłospisu, jak i poszczególnych posiłków wymaga zagospodarowania trochę wolnego czasu. Nie każdy z nas go ma. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego cateringu dietetycznego np. Kukuła Healthy Food, który ma w swojej ofercie m.in. ten rodzaj diety. Zazwyczaj składa się ona z pięciu posiłków i dostępna jest w kaloryczności od 1200 do 3000 kcal.
Czy każdy może korzystać z diety Low Carb?
Przejście na dietę, niezależnie od jej rodzaju powinno być skonsultowane z lekarzem, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do rozpoczęcia konkretnej diety. Zazwyczaj pomijamy ten etap, a potem okazuje się, że nasz organizm jest w dużo gorszym stanie niż przed odchudzaniem, bo zbyt drastycznie obcięliśmy mu kalorie. Dieta Low Carb nie będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego. Nie powinny jej stosować zbyt młode osoby w okresie wzrostu lub te zmagające się np. z niewydolnością wątroby. Natomiast taki model żywienia z ograniczeniem węglowodanów do ok. 15% zaleca się osobom chorującym na pierwszy oraz drugi typ cukrzycy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana