Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?
Łóżka kontynentalne są uznawane za jedne z najbardziej komfortowych mebli sypialnianych – zapewniają solidne wsparcie dla kręgosłupa i sprawiają, że sen nabiera całkiem nowej jakości. „Znakiem rozpoznawalnym” dla tego elementu wyposażenia jest przede wszystkim oryginalna konstrukcja, a także nazwa oraz materac. Czym jednak dokładnie wyróżnia się takie „łoże”?
Termin „łóżka kontynentalne” ma swoje źródło w dawnym nazewnictwie Europy oraz Wielkiej Brytanii – pierwszą określano mianem „Kontynentu”, a drugą „Wysp”. Jak można się domyślać, mebel nie powstał na „angielskim” terenie, tylko w Skandynawii. Warto jednak podkreślić, że aktualny kształt łoża jest dziełem tzw. „wyspiarzy”, którzy udoskonalili nordycki wynalazek. Współczesne modele są niezwykle popularne w pięciogwiazdkowych hotelach, co dodatkowo świadczy o ich jakości. Co zatem sprawia, że opisywane meble uznaje się za luksusowe?
Czym się wyróżniają łóżka kontynentalne?
Największym „wyróżnikiem” jest tutaj oryginalna konstrukcja – rolę stelażu odgrywa bowiem duża skrzynia (tzw. box spring), która powoduje, że łóżko jest bardzo wysokie. Materac bazowy znajduje się nawet do ok. 90 cm nad powierzchnią podłogi, czyli powyżej 30 cm od „zwykłego” mebla. Jak dodają eksperci z firmy Ltm Home, nieodłącznym dodatkiem jest również ogromny, zazwyczaj tapicerowany zagłówek, który jeszcze bardziej poprawia komfort użytkowania. Boki i front są z kolei obite takim samym, miękkim materiałem, co wspomniane wezgłowie.
Warto też zaznaczyć, że mebel składa się z dwóch materacy – „bazowego” (sprężynowego, np. bonellowego lub kieszeniowego) oraz „topera” (nawierzchniowego, najczęściej piankowego). Pierwszy z nich tworzy powierzchnię spania, zapewnia wsparcie dla kręgosłupa i odpowiada za cyrkulację powietrza, a drugi – dopasowuje się do kształtu ciała i odciąża mięśnie (zwłaszcza modele wysoko- i termoelastyczne). Łóżka kontynentalne z zagłówkiem, zestawem materacy, miękką tapicerką oraz wysoką budową stanowią więc przepis na „wysokojakościowy” sen.
Łóżka kontynentalne – komfort & estetyka
Opisywany mebel jest doceniany nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale i estetykę. Chociaż pierwotnie jego wysokość miała dość przyziemną funkcję, tj. odgraniczała śpiącego od niehigienicznej podłogi, dzisiaj wpływa na wizualny odbiór tego modelu. Łóżka kontynentalne kojarzą się bowiem z królewskimi łożami, co jest spowodowane zarówno ich rozmiarem, jak i estetycznym wykończeniem. To niezwykle efektowny „dodatek” do sypialni, szczególnie tych, które urządzono w stylu klasycznym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana