Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzują się klimatyzatory kasetonowe?

Klimatyzacja, jeszcze nie tak dawno temu kojarzona z luksusem, dziś jest już rozwiązaniem praktycznie standardowym – spotkać się z nią możemy w obiektach i wnętrzach wszelkiego rodzaju, również w prywatnych domach i mieszkaniach. Wybór urządzeń z tej kategorii jest bardzo obszerny i obejmuje między innymi tzw. klimatyzatory kasetonowe. Czym się one charakteryzują i dlaczego warto się na nie zdecydować?
Klimatyzator kasetonowy – co go wyróżnia?
Klimatyzatory kasetonowe to klimatyzatory typu split, co oznacza, że ich podzespoły podzielone są na dwie jednostki – zewnętrzną i wewnętrzną – połączone przewodami transportującymi czynnik chłodzący. Split to najefektywniejsze rozwiązanie dla klimatyzacji – hałaśliwe części systemu znajdują się w jednostce wewnętrznej, więc nie słyszymy ich w pokojach. Ponadto połączenia obu jednostek poprowadzone są w ścianach obiektu, co pozwala chłodzić pomieszczenie bez konieczności uchylania okien czy drzwi w celu wyprowadzenia przewodu ciepłego powietrza, jak to ma miejsce w przypadku klimatyzatorów mobilnych monoblokowych. Wszystko to przekłada się na wysoką skuteczność klimatyzatorów split przy minimalnym wpływie na komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Co odróżnia klimatyzatory kasetonowe od innych „splitów”, np. klimatyzatorów naściennych? Przede wszystkim miejsce montażu.
- Klimatyzatory kasetonowe przystosowane są do tego, by montować je jako część sufitu podwieszanego – wyjaśnia przedstawiciel firmy Klimapro – Możemy je zatem umieścić nie na granicy pomieszczenia, lecz w samym jego centrum, co pozytywnie wpływa na skuteczność chłodzenia. Po prostu schłodzone przez klimatyzator powietrze rozprowadzane jest równomiernie we wszystkich kierunkach, a nie tylko w jednym, jak w przypadku klimatyzatorów naściennych. Szczególnie dobrze klimatyzatory tego typu sprawdzą się w pomieszczeniach wysokich i o dużej powierzchni, takich jak pomieszczenia biurowe typu open space, zakłady usługowe, lokale handlowe, czy duży salon.
Dlaczego warto zdecydować się na klimatyzator kasetonowy?
Klimatyzatory kasetonowe posiadają wszystkie cechy stacjonarnych klimatyzatorów typu split – są ciche, a przez montaż na suficie praktycznie niezauważalne. Jednostka wewnętrzna i zewnętrzna są połączone przewodami poprowadzonymi przez konstrukcję obiektu, co umożliwia szczelne zamknięcie pomieszczenia i powstrzymanie napływu ciepłego powietrza z zewnątrz. Montaż klimatyzatora w centralnym obszarze pomieszczenia ma duży wpływ na wydajność schładzania. Wynika to z faktu, że powietrze emitowane przez klimatyzator jest równomiernie rozprowadzane po wnętrzu. Nie dochodzi do sytuacji, w której występuje duża różnica temperatur między obszarem przy ścianie, a przeciwległym krańcem pomieszczenia. Jest to istotne z punktu widzenia zapotrzebowania na energię i kosztów eksploatacji urządzenia. Ponadto stosując klimatyzator kasetonowy „uwalniamy” powierzchnię ścian, którą możemy wykorzystać np. do powieszenie półek czy postawienia mebli.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana