Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy żłobek prywatny zapewni dobry start dziecku?
Wybór odpowiedniego żłobka jest dla rodziców nie lada wyzwaniem. Rodzice często obawiają się o to, czy placówka będzie w stanie zapewnić ich dzieciom fachową opiekę, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i rozwój na wielu płaszczyznach. Czym kierować się przy wyborze żłobka? Co wyróżnia żłobek prywatny na tle placówki publicznej? Odpowiadamy!
Czym kierować się przy wyborze żłobka?
Dobry żłobek to nie tylko fachowa opieka i bezpieczeństwo. To miejsce, w którym małe dziecko spędza większą część dnia, dlatego warto wybrać placówkę, która, poza troskliwą opieką, zapewni maluchowi rozmaite aktywności. Zajęcia plastyczne, muzyczne, nauka języka angielskiego, a także zabawy stymulujące rozwój – wszystko to ma ogromny wpływ na dobry start malucha w przyszłość. Nie bez znaczenia jest również umożliwienie swobody działania, nauka samodzielności oraz wyzwalanie twórczości w małych podopiecznych.
Przeczytaj również: Czy żłobek stanowi dobre przygotowanie do przedszkola?
Jedną z placówek, zapewniających dziecku fachową opiekę, bezpieczeństwo oraz wszechstronny rozwój jest Żłobek Wesołe Skrzaty w Krakowie.
Dlaczego warto wybrać żłobek prywatny?
Każdy rodzic, zapisując swoje dziecko do żłobka, ma nadzieję, że będzie to miejsce nie tylko bezpieczne i przyjazne, ale też wspierające wszechstronny rozwój, a więc zapewniające dobry start. Dowiedz się, dlaczego w tym względzie, żłobek prywatny ma przewagę nad placówką publiczną.
Przeczytaj również: Fakty i mity na temat żłobków
- Koszty
Według obiegowej opinii, żłobek prywatny jest znacznie droższy, niż placówka publiczna. My obalamy ten mit! Owszem – zapisanie malucha do placówki prywatnej wiąże się z regularną opłatą w postaci czesnego, jednak wybierając żłobek z dofinansowaniem, można liczyć na znaczne zminimalizowanie miesięcznych kosztów. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż czesne w dużej mierze wykorzystywane jest na zapewnienie dodatkowych form aktywności, takich jak zajęcia taneczne, plastyczne czy nauka języka angielskiego, które mają ogromny wpływ na rozwój malucha. Wybierając więc na przykład żłobek z angielskim, inwestujesz w przyszłość swojego dziecka!
Przeczytaj również: Żłobek czy opiekunka - na co się zdecydować?
- Rekrutacja
Rekrutacja do żłobka prywatnego jest o wiele prostsza, niż w przypadku placówki publicznej. Dodatkowo zwykle placówki niepubliczne dysponują większą liczbą miejsc, a rekrutacja do żłobka prywatnego trwa praktycznie cały rok.
- Adaptacja
W większości prywatnych żłobków, rodzice mogą uczestniczyć w początkowych zajęciach z dziećmi – co pozwala maluchom przystosować się do nowej sytuacji, lepiej poznać nowe miejsce i otoczenie. Rodzice mogą z kolei poznać zwyczaje i normy obowiązujące w danej placówce, a także zgłosić ewentualne sugestie.
- Mniejsze grupy dzieci
W żłobku prywatnym stawia się na indywidualne podejście, co jest możliwe, dzięki liczniejszej kadrze przypadającej na daną grupę dzieci. Indywidualne podejście daje możliwość skupienia uwagi opiekunek na dziecku i jego potrzebach oraz pomocy w nauce nowych umiejętności: w myciu ząbków, samodzielnym jedzeniu czy korzystaniu z nocnika.
- Szeroki wachlarz zajęć
Rozmaite zajęcia organizowane w placówce, mają ogromny wpływ na stymulowanie rozwoju malucha oraz na jego późniejsze postępy. Poszukując żłobka, warto więc zwrócić uwagę na to, czy placówka ma w swojej ofercie zajęcia dydaktyczne, zabawy edukacyjne, zajęcia plastyczne, gimnastykę czy język angielski. Dzięki dodatkowym zajęciom organizowanym w żłobku, dziecko ma szansę na wszechstronny rozwój. Stymulowanie zmysłów, ćwiczenie motoryki zarówno małej, jak i dużej, a także zajęcia językowe, znacznie ułatwią dziecku późniejszą edukację.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana