Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy wentylatory mogą pełnić funkcje oświetleniowe?
Gdy zbliża się lato wentylatory i klimatyzatory stają się produktami niezwykle pożądanymi. W czasie zimy urządzenia przenośne musimy jednak gdzieś schować, by nie zajmowały przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem są więc wentylatory podsufitowe, które można włączać w zależności od potrzeb, nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie mogą pełnić funkcje oświetleniowe.
Wentylatory sufitowe niegdyś występowały na szeroką skalę w biurach, urzędach i innych pomieszczeniach, w których latem nie pomagało samo otwarcie okien. Z czasem zostały zastąpione przez klimatyzatory. Jednak producenci lamp nadal dostrzegają ich potencjał – w sklepach znajdziemy szeroki wybór wentylatorów, które pełnią jednocześnie funkcję źródła światła.
Dwa w jednym – rozwiązania idealne nawet do niewielkich pomieszczeń
Jeśli zależy nam na jak największej funkcjonalności elementów wyposażenia warto zdecydować się na wentylator z oświetleniem LED. Urządzenie tego typu może być uruchamiane za pomocą doczepionego do korpusu łańcuszka, tradycyjnie poprzez przełącznik światła lub za pomocą pilota. Wentylatory sufitowe sterowane z dowolnego miejsca w pomieszczeniu znajdziemy w ofercie sklepu Światło-Cienie. To rozwiązanie niezwykle wygodne i funkcjonalne, ponieważ do włączenia lub wyłączenia nawiewu lub światła nie musimy wstawać z fotela lub z łóżka.
Drugim, ważnym aspektem, którego nie można pominąć jest możliwość wykorzystania wentylatora zarówno latem, jak i zimą. W zależności od tego, w którą stronę kręcą się łopaty odczuwamy przyjemny chłód lub podniesienie temperatury powietrza. Choć wentylator sam w sobie nie ma właściwości chłodzących lub grzewczych, obrót łopat powoduje przemieszanie powietrza w pomieszczeniu, dając latem wrażenie chłodu. Zimą natomiast miesza cieplejsze powietrze unoszące się do góry i kieruje je w stronę ścian i podłogi, sprawiając, że temperatura w pomieszczeniu nieznacznie się podnosi.
Wentylatory sufitowe – funkcjonalne i estetyczne
Wiatraki sufitowe pełnią kilka funkcji: chłodzenia lub mieszania powietrza, a także doskonale sprawdzają się jako centralne źródło światła. Jednak to nie wszystko – dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i kolorów możemy dobrać wentylator, który będzie również ciekawym dodatkiem. Okazuje się, że wybór modeli jest całkiem spory. Z powodzeniem znajdziemy wiatraki sufitowe dopasowane do różnych stylów pomieszczeń: klasycznych, nowoczesnych, skandynawskich, a także w stylu retro. W zależności od ilości oraz wielkości łopat mogą być dopasowane do pomieszczeń o różnej wielkości – z powodzeniem nadadzą się także do dużych wnętrz, o powierzchni powyżej 28 m kw. Dzięki temu mogą być montowane w każdym pokoju: zarówno w dużym salonie, aneksie kuchennym lub kuchni, sypialni lub pokoju dziecka. Z powodzeniem możemy więc dopasować kolor i styl wentylatora do charakteru pomieszczenia.
Ze względu na mnogość zastosowań to rozwiązanie idealne do mieszkań, w których na pierwszym miejscu stawia się funkcjonalność, jednak bez rezygnowania z ciekawego wyglądu. Jeśli poszukujemy lampy, która ma być centralnym źródłem światła w pomieszczeniu warto zastanowić się nad wentylatorem z lampą LED. Cicha praca urządzenia nie będzie przeszkadzała nam w odpoczynku, jednocześnie dając poczucie przyjemnego chłodu. Gdy tylko będziemy chcieli zgasić światło lub wyłączyć urządzenie wystarczy, że wciśniemy odpowiedni przycisk na pilocie. Z pewnością docenimy jego zalety podczas letnich, gorących dni i nocy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana