Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy warto zbierać surowce wtórne?
Na pewno wielu z nas mijając punkty skupu surowców wtórnych oraz złomu zastanawia się, czy opłaca się zbierać i sprzedawać tego rodzaju artykuły. Co prawda cenniki w skupach nie są stałe i ceny za poszczególne surowce się zmieniają, jednak wciąż nie brakuje chętnych upatrujących źródła łatwego zarobku w dostarczaniu surowców do skupu. Ale czy naprawdę warto?
Co jest skupowane?
Oferta skupu takich punktów jak Surowce Wtórne MENESIAK obejmuje różnego rodzaju surowce. Najchętniej klienci przynoszą na sprzedaż metale kolorowe, może być to miedź, aluminium, mosiądz, brąz, cynk, nikiel, a także złom stalowy i żeliwny (w tym produkty ze stali kwasoodpornej). Kolejnym skupowanym surowcem są tworzywa sztuczne: PE, PP, PET, HDPE, odpady z tworzyw termoplastycznych oraz odpady z tworzyw miękkich. Inne oddawane do skupu przez klientów wyroby to m.in. makulatura i zużyte akumulatory.Na czym polega recykling surowców?
Punkty skupu pełnią rolę pośrednika między klientami sprzedającymi zgromadzone surowce a firmami recyklingowymi przetwarzającymi te surowce. Odpowiednio posegregowane w skupie materiały trafiają do odbiorców wytwarzających z nich nowe, pełnowartościowe produkty. To nie tylko zysk dla klienta sprzedającego np. złom, dla punktu skupu oraz dla producenta, ale również dla nas wszystkich, gdyż recycling surowców jest działaniem proekologicznym, przyczyniającym się do mniejszego wykorzystania surowców naturalnych oraz produkcji mniejszej ilość odpadów. Segregacja odpadów oraz ich recykling są działaniami wspieranymi przez rządy i organizacje ekologiczne oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego.Ale czy to się opłaca?
Zdaniem specjalistów od zbierania i sprzedaży surowców wtórnych najłatwiej zarobić na zbieraniu złomu oraz puszek aluminiowych. Te ostatnie znaleźć można praktycznie wszędzie, więc nazbieranie ich większej ilości raczej nie powinno sprawić problemu. Ceny metali są w skupie różne, ale przy odrobinie szczęścia można trafić na metale bardziej rzadkie, na których naprawdę dobrze zarobimy (np. na miedzi czy mosiądzu). Z pewnością można liczyć na dobry zarobek na surowcach wtórnych, trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość i przygotować się do systematycznej pracy. Są ludzie, którzy utrzymują się tylko z takiej pracy, więc z pewnością jest to wykonalne. Do tego fakt, że punktów skupu dziś nie brakuje, wymusza na nich konkurencyjne ceny zakupu surowców wtórnych. Na pewno dobrym krokiem, nim wyruszymy szukać wartościowych materiałów na mieście, będzie przejrzenie zawartości swoich strychów czy piwnic, bo być może tam już znajdują się surowce, które można korzystnie sprzedać.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana