Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy warto inwestować w autobusy używane z Francji i Niemiec?
Przewóz osób może być dochodowym biznesem, o ile uda nam się stworzyć pożądane połączenia oraz markę atrakcyjną dla klientów. To z kolei często zależy od komfortu podróży, czyli od posiadanego taboru. Autobusy używane cieszą się w Polsce dużą popularnością ze względu na dużo niższe ceny niż pojazdy pochodzące prosto z linii produkcyjnej. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować?
Jakiego sprzedawcy szukać?
Zakup używanego autobusu wymaga odpowiedniej wiedzy na temat mechaniki tego typu pojazdów. Na podstawie samego przebiegu trudno przewidzieć, kiedy i jakie awarie mogą się pojawić i czy z tego powodu cena powinna być dużo niższa. Transakcja może być dobrą inwestycją, o ile jesteśmy w stanie sprawdzić sprzedawcę i jego źródła. Używane autobusy sprzedawane w Polsce przeważnie pochodzą z zachodniej Europy, dlatego nabywcy często są nieufni co do historii pojazdów i przeprowadzanych w nim zmian. Najtaniej oczywiście zapłacimy za pojazd od nieznanej osoby, która jedyne, co może nam zaoferować, to pewność, że autobus jest w doskonałym stanie. Na szczęście są firmy, które od wielu lat działają na rynku, sprzedają sprowadzone pojazdy i stopniowo budują swoją reputację, co nietrudno jest sprawdzić. Taki zakup zapewne nie będzie najtańszy, ale z pewnością jest obarczony dużo mniejszym ryzykiem.
Znane i sprawdzone marki
Wśród najpopularniejszych w Polsce marek znajdują się przede wszystkim francuskie pojazdy Irisbus, a także niemieckie autobusy Mercedes-Benz, Neoplan, Volkswagen, Man i Setra. Są to marki, które sprawdzają się na całym świecie, choć oczywiście w Europie dostęp do nich jest najlepszy. Znajdziemy modele dostosowane do odległości międzymiastowych, jak i autokary mogące pokonywać daleki trasy międzynarodowe Jednym z najważniejszych aspektów zakupu jest ekonomiczność użytkowania. Duży wpływ na ten czynnik ma dostępność części zamiennych. Bez odpowiedniej wiedzy prawdopodobnie kupimy autobus, w którym powstanie awarii wygeneruje spore koszty i duże problemy. W przypadku zakupu autokaru od znanego źródła zawsze można zgłosić reklamację. Wybrane firmy sprzedażowe prowadzą także usługi blacharskie, lakiernicze i tapicerskie. W ten sposób niemiecki lub francuski sprzęt możemy dostosować do wymagań i standardów polskich pasażerów.
Czy zakup za granicą będzie bardziej opłacalny?
Niektórzy nabywcy wolą przyoszczędzić i samodzielnie wybrać się do Niemiec, by ominąć pośredników i zakupić autokar prosto od sprzedawcy. Z pewnością będzie to rozwiązanie tańsze, lecz niekoniecznie opłacalne. Ukryte usterki w sprowadzanych pojazdach to popularny problem. Wspomniane już firmy sprzedażowe mają swoje źródła, w których kupują autobusy sprawne i spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa. Co więcej, dysponują oni pracownikami, którzy potrafią sprawdzić sprzęt pod kątem jakości.
Pracownik firmy Erika Stanisław Stojak w Lubczy tłumaczy: Stworzenie renomy dobrego sprzedawcy wymaga, by nie kierować się najniższą ceną. Zakup sprowadzanego do Polski autokaru przeważnie kosztuje więcej niż samodzielna transakcja przeprowadzona na zagranicznej giełdzie. W cenę wlicza się m.in. sprawdzenie stanu technicznego, transport, przerejestrowanie i przetłumaczenie niezbędnych dokumentów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana