Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co zrobić, gdy drukarka się zatnie i nie chce drukować?
Drukarka bywa w biurze jednym z ważniejszych urządzeń. Właśnie wokół nich koncentruje się praca. Bywa też, że przy częstym drukowaniu to urządzenie nagle odmawia posłuszeństwa. Niektóre problemy można rozwiązać na miejscu, w biurze, natomiast inne wymagają wezwania serwisanta. Jakie są najczęstsze powody zatrzymania pracy drukarki? W jaki sposób sobie z nimi szybko poradzić?
Dlaczego drukarka przestaje drukować?
Najczęstszym problemem, który skutkuje unieruchomieniem drukarki, jest brak sterowników. W tym wypadku można zaradzić szybko i łatwo. Jeżeli sterowniki są nieaktualne lub nie ma ich wcale, to najlepiej ściągnąć je ze strony producenta i wgrać w jednostkę, która steruje pracą drukarki.
Przeczytaj również: Skąd bierze się nerwica i jak sobie z nią poradzić?
Innym problemem może być nieprawidłowe połączenie drukarki z komputerem lub smartfonem. Co prawda, firmy takie, jak KOPIER TECHNIK, które są dystrybutorami urządzeń biurowych, na początku dokonują stosownych konfiguracji sprzętu, ale może się zdarzyć, że w trakcie użytkowania nastąpi wyłączenie lub zmiana oprzyrządowania i wtedy początkowe ustawienia ulegają zmianie.
Przeczytaj również: Najczęstsze przyczyny awarii manualnych skrzyń biegów
Powodem zaprzestania działania drukarki bywa kurz i zanieczyszczenia, które dostały się do wnętrza urządzenia. Odpowiednie, fachowe czyszczenie może przywrócić jej funkcje. Jeżeli jednak jakaś część urządzenia ulegnie uszkodzeniu, to efektem również będzie zatrzymanie działania. Jednak w tym przypadku konieczne jest dostarczenie drukarki do autoryzowanego serwisu.
Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny awarii drukarek w firmie?
Jak przywrócić drukarce możliwość drukowania?
Mechaniczne uszkodzenia czy zabrudzenia to zazwyczaj problemy, do rozwiązania których potrzeba zdjąć plombę gwarancyjną. Dlatego też w przypadku tego rodzaju niedomagania drukarki konieczne jest przetransportowanie jej do serwisu lub zamówienie serwisanta do biura.
Jednak pierwszym krokiem, który trzeba wykonać po tym, jak drukarka przestanie działać, jest sprawdzenie okablowania i stanu gniazdek elektrycznych. Jeżeli drukarka jest pod napięciem, a nadal nie pracuje, konieczne może okazać się skontrolowanie sterowników i w razie potrzeby wgranie ich z sieci. Niektóre urządzenia komunikują takie problemy. Po instalacji sterownika urządzenie wróci do ustawień fabrycznych i możliwe, że będzie to koniec problemów.
Jeżeli jednak to nie pomoże, to można się postarać wyczyścić drukarkę, jednak bez naruszania plomb gwarancyjnych. Problem może też leżeć w niekompatybilnych tuszach czy tonerach, zwłaszcza gdy są to zamienniki. Jeżeli jednak te sposoby zawiodą, to konieczny jest fachowy serwis.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana