Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co to znaczy, że powłoka ochronna jest inteligentna?
Ekolodzy coraz częściej podkreślają, że ludzie są obecnie zewsząd otaczani różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Dlatego docenia się wszelkie rozwiązania, które mogą sprawić, że problem ten zostanie skutecznie zminimalizowany. Jednym z tego typu artykułów są powłoki ochronne nazywane inteligentnymi. Na czym polega ich specyfika? I jakie znaczenie ma ich zastosowanie?
Inteligentna powłoka ochronna – czym się charakteryzuje?
Inteligentne powłoki ochronne to efekt zastosowania nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanych technologii. Efektem pracy specjalistów jest produkt wyróżniający się wyjątkowymi właściwościami.
Powłoki te, a raczej nanopwłoki, odznaczają się zarówno cechami fotokatalitycznymi, jak i superhydrofilowymi.
Inteligentne powłoki są stworzone z myślą o tym, aby kontrolować nieprzyjemne zapachy. Oprócz tego powodują, że woda zostaje uzdatniona. Dzięki nim można również zaoszczędzić energię. Jednak największą zaletą tych inteligentnych powłok jest to, że mają możliwość samooczyszczenia, a co za tym idzie, zapobiegania zanieczyszczeniom.
Nie trzeba się także martwić o ich trwałość i sposób aplikacji. Ich producenci zadbali również o te kwestie.
„Produkcja nanopowłok, które mają właściwości samoczyszczące, wynika z potrzeby zaspokojenia oczekiwań wymagających klientów, ale także z troski o środowisko naturalne. W związku z tym, że powłoki redukują możliwość osiadania na nich zanieczyszczeń, eliminuje to konieczność stosowania toksycznych detergentów do ich czyszczenia. Oprócz tego są one wyjątkowo trwałe, odporne na działanie kwasów i promieni UV. Natomiast ich aplikacja jest bardzo łatwa” – mówi ekspert z firmy Hard Chris Krzysztof Tomera.
Jakie zastosowanie mają powłoki ochronne i w jaki sposób działają?
Inteligentne powłoki ochronne znajdują zastosowanie w wielu branżach – mogą zabezpieczać różnego typu konstrukcje. Wpływ ma na to ich wysoka jakość oraz funkcjonalność.
Są one wykorzystywane w budownictwie, a także w przemyśle chemicznym i budowlanym. Mogą zabezpieczać również panele solarne. Dzieje się tak, gdyż nanopowłoki składają się ze specjalnego filmu, który ma zdolność do zrzucania z siebie cząsteczek wody. Dlatego zabezpieczają powłoki z tworzyw sztucznych stali nierdzewnej oraz lakierowane przed pleśnią. Ponadto korzystnie wpływają na walory wizualne zabezpieczanych konstrukcji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana