Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co symbolizują obrączki i skąd wziął się ten zwyczaj?
Choć noszenie obrączek ślubnych jest w Polsce i w wielu innych zakątkach świata bardzo popularne, nie każdy wie, jaka jest tego symbolika. W niniejszym artykule poruszymy ten temat. Wyjaśnimy, co symbolizują obrączki i jak to się stało, że są współcześnie tak powszechnie wykorzystywane. Zapraszamy Cię do przeczytania przygotowanego przez nas artykułu.
Jaka jest historia obrączek ślubnych?
Uważa się, że pierwsze obrączki ślubne pojawiły się w starożytnym Egipcie. Co ciekawe, powstawały one wówczas z konopi lub trzcin. Współcześnie znane są w nieco innej wersji. W sklepach takich jak WS Twój Jubiler z Poznania można podziwiać obrączki ślubne, które zostały wyprodukowane ze stopu złota lub innego szlachetnego metalu. Tak przygotowane obrączki (tj. z konopi lub trzcin) były przedmiotem wymiany pomiędzy małżonkami, będąc symbolem ich wiecznej miłości. Wkładane były na palec serdeczny lewej ręki, co było podyktowane przeświadczeniem, że palec ten otaczała żyła bezpośrednio połączona z sercem.
Przeczytaj również: Biżuteria ze złota: idealna na wyjątkowe okazje i na co dzień
Zachodnia tradycja noszenia obrączek ślubnych ma swoje źródło w starożytnej Grecji i w starożytnym Rzymie. Początkowo obrączki miały związek z posagiem małżeńskim, natomiast z biegiem czasu stały się symbolem obietnicy wierności składanej pomiędzy małżonkami. Współczesna symbolika obrączek ślubnych wcale nie różni się od tej, która obowiązywała w dawnych czasach. Również obecnie obrączki symbolizują wierność małżonków. Poza tym kojarzą się z miłością, wiecznością i nierozerwalnością małżeństwa – niezależnie od tego, czy są to stosunkowo tanie obrączki ślubne, czy bardzo kosztowne.
Jakie obrączki ślubne są najchętniej wybierane przez przyszłych nowożeńców?
Obrączki ślubne mogą być wykonane ze stopu złota lub innego szlachetnego metalu, natomiast zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej cenionym surowcem w produkcji biżuterii tego typu jest złoto. Wynika to z walorów estetycznych tego metalu szlachetnego, ale nie tylko. Klasyczne obrączki ze złota są połączeniem elegancji i funkcjonalności. Z kolei złota biżuteria tego typu, która jest wykonana z kilku elementów, jest niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju.
Przeczytaj również: Dlaczego warto kupować biżuterię w lombardzie?
Złoto cechuje się dużą trwałością. Poza tym występuje w kilku wariantach kolorystycznych, między innymi w odcieniu żółtym, białym i czerwonym. Białe złoto to połączenie złota oraz domieszki palladu (metal szlachetny o symbolu Pd). Natomiast czerwone/różowe złoto zawiera w sobie dodatek miedzi i cynku. Do wyrobu obrączek najczęściej stosuje się złoto o próbie 585 (14-karatowe).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana