Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Charakterystyka pościeli antyalergicznej

Spis treści
Głównym zadaniem pościeli jest zapewnienie swojemu użytkownikowi zdrowego i spokojnego snu, toteż powinno się ją dobierać względem indywidualnych wymogów i preferencji. Rodzaj pościeli jest istotny szczególnie dla alergików, którzy bywają podatni na szkodliwe działanie kurzu i roztoczy. Zdarza się także, że są uczuleni na określony rodzaj materiału. Z tego względu najbezpieczniejszym wyborem dla osób borykających się z alergiami jest pościel antyalergiczna.
Co uczula w pościeli?
Uważa się, że najbardziej w pościeli uczulają roztocza, jednak prawda jest taka, że alergizujące są nie same pajęczaki, a ich odchody. Pościel to niestety idealne mieszkanie dla roztoczy, gdyż nie tylko zapewnia im pożywienie (złuszczony ludzki naskórek), ale też ze względu na wilgoć i ciepło, stanowi dla nich idealne środowisko do życia. Ale nie tylko roztocza uczulają – alergizującym elementem pościeli może być także materiał, z której jest wykonana, dlatego warto zwrócić na niego uwagę podczas kupowania nowej kołdry lub poduszki.Pościel antyalergiczna i jej właściwości
Na szczęście na rynku znaleźć można szeroki wybór pościeli, dzięki której alergicy mogą spać zdrowo i spokojnie. Istnieje bowiem pościel antyalergiczna, której wypełnienie nasączone jest specjalnymi środkami zwalczającymi roztocza. Warto pamiętać, że antyalergiczne produkty posiadają certyfikat, dlatego podczas kupowania pościeli każdy alergik powinien zapytać o niego sprzedawcę.- Innym rodzajem pościeli antyalergicznej jest taka, którą tworzy się z wełny wielbłąda, merynosa lub kozy kaszmirskiej. Jej cechą charakterystyczną jest zawartość lanoliny, która uniemożliwia roztoczom i bakteriom zadomowienie się, a także odpycha od siebie kurz i zanieczyszczenia. Dzięki temu zachowuje czystość na dłużej i nie trzeba prać jej zbyt często. Ponadto, pościel ta jest wyjątkowo trwała, służyć może nawet przez 10 lat – dodaje ekspert z firmy DesignStyl.Dobrze wiedzieć, że tylko pościel z wysoką zawartością wełny skutecznie chroni alergików przed roztoczami. Niestety, wełna i lanolina bywają uczulające, dlatego nie każdy może cieszyć się zaletami wykonanych z nich kołder i poduszek.
Rozwiązanie ekologiczne
Innymi rodzajami pościeli polecanej dla alergików są te z wypełnieniem jedwabnym, lnianym lub bambusowym, które są nie tylko antyalergiczne, ale też ekologiczne. Ponadto, wspomagają one naturalne regulowanie temperatury ciała podczas snu, a tym samym zapobiegają przegrzaniu i zatrzymują ciepło jednocześnie (dzięki temu nie dochodzi do wychłodzenia ciała). Antyalergiczna pościel naturalna ma jednak pewną cenę – jej ceny są dość wysokie. Warto jednak pamiętać, że taki zakup to inwestycja na lata, która zwróci się przede wszystkim ze względu na korzyści zdrowotne.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana