Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Charakterystyka bram garażowych rolowanych
Rodzaj bramy zamontowanej w otworze drzwiowymi garażowym ma niezwykle istotne znaczenie z punktu widzenia komfortu korzystania z pomieszczenia. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań w tej kategorii są bramy rolowane. Czym się one charakteryzują i dlaczego warto się na nie zdecydować?
Czym jest brama rolowana – charakterystyka rozwiązania
- Pod względem konstrukcji brama rolowana bardzo przypomina bramy segmentowe, które są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku – wyjaśnia specjalista firmy Dario - W obu przypadkach pancerz bramy składa się z wielu poziomych, podłużnych paneli, połączonych ze sobą przy pomocy elastycznych łączeń. Różnicę stanowi fakt, że w przypadku bramy rolowane panele są bardzo wąskie i w momencie otwierania bramy zostają nawinięte na rolkę, znajdującą się nad wejściem wewnątrz garaży (w przypadku bramy segmentowej panele przesuwają się wzdłuż szyn umieszczonych pod sufitem).Panele wykonywane są z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia tworzyw, takich jak profile aluminiowe, których wnętrze wypełniane jest materiałem izolującym, np. pianką poliuretanową, zapewniającą skuteczniejsze utrzymywanie temperatury wewnątrz garażu. Podobnie jak inne rodzaje współczesnych bram garażowych, również bramy rolowane mogą być wyposażony w system zdalnego otwierania, który jest wygodnym rozwiązaniem, np. w czasie ulewnego deszczu, kiedy nie chcemy opuszczać samochodu aby otworzyć bramę.
Zalety bram rolowanych
Bramy rolowane to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zamontowanie bram innego rodzaju, np. wspomnianych bram segmentowych bądź skrzydłowych. Przede wszystkim podczas otwierania nie zajmują one miejsca przed licem garażu. Jest to cecha bardzo przydatna w przypadku garaży ustawiony przed krótkim podjazdem, bowiem możliwe staje się otwarcie garażu nawet w sytuacji, gdy samochód podjedzie pod same drzwi – nie ma ryzyka uszkodzenia karoserii. Kolejna kwestia to oszczędność miejsca wewnątrz garażu. Bardzo częstym problemem dotyczącym bram segmentowych jest fakt, że szyny, po których przesuwają się panele w czasie otwierania bramy potrzebują wolne przestrzeni pod sufitem pomieszczenia – mogą one wtedy kolidować z innymi instalacjami, np. przewodami elektrycznymi bądź przewodami klimatyzacji. Brama rolowana ma dużo mniejsze wymagania, bowiem mechanizm umieszcza się nad samymi drzwiami, sufit pozostaje wolny. Warto zwrócić również uwagę na bardzo dobre parametry izolacyjne bram garażowych – pancerze bramy znajduje się od wewnętrznej strony wejścia i jest od niego nieco szerszy, dzięki czemu ogranicza się ucieczkę ciepła z garażu.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana