Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Cechy opon do wózków widłowych
Wózki widłowe to pojazdy mechaniczne przystosowane i zaprojektowane do celów przemysłowych. Wspomagają one transport materiałów wielkogabarytowych i o znacznej wadze na krótkich odległościach. Powszechne używane są we wszelkiego rodzaju fabrykach, magazynach, halach produkcyjnych i portach. Przeważnie są wyposażone w silniki spalinowe, a ich niewielkich rozmiarów koła zapewniają doskonałą zwrotność. Jakie są cechy opon wózków widłowych? Sprawdź.
Wózki widłowe – charakterystyka i zastosowanie
Najczęściej spotykanymi wózkami widłowymi są pojazdy jezdniowe podnośnikowe. Montowane są w nich różne systemy udźwigu:- czołowe, w których towar zostaje podnoszony na przednich widłach, a waga ładunku równoważy wagę wózka,
- z masztem wewnętrznym, w których widły znajdują się ponad ramionami jezdnymi,
- z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem.
Udźwig wózka widłowego w zależności od jego rodzaju może wynieść nawet do 5 ton. Zależy to w dużej mierze od konstrukcji wózka, w tym szczególnie od zastosowanego rodzaju opon – wyjaśnia ekspert z firmy IPZ.
Opony do wózków widłowych – cechy
Wybór odpowiednich opon do wózków widłowych to bardzo poważne zadanie. Mają one bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i jakość pracy. Niewłaściwie dobrane opony mogą skrócić czas eksploatacji wózka, a jego naprawa może okazać się bardzo kosztowna. W zależności od warunków, w jakich wózek będzie miał okazję pracować, można wyróżnić kilka rodzajów opon:- opony superelastyczne – są wykonane wyłącznie z wysokiej jakości mieszanek gumowych. Zapewniają dobrą odporność na przebicia. Mają jednak dużo gorszą amortyzację niż opony pneumatyczne. Nie są więc zalecane do pracy na nierównym podłożu.
- opony pneumatyczne – są montowane bezpośrednio na felgę, dlatego też istotnym zadaniem konserwatora jest dbanie o właściwe ich ciśnienie. Cechują się dobrą wytrzymałością, trakcją i stabilnością. Zapewniają wysoki komfort jazdy i mają dłuży czas eksploatacji. Opony pneumatyczne są często narażone na przebicie, dlatego też nie sprawdzą się w pracy w każdych warunkach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana