Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Cechy idealnych mebli laboratoryjnych
Meble laboratoryjne to nie tylko elementy wyposażenia laboratoriów, ale też ważne narzędzia pracy – często ciężkiej i niebezpiecznej. Każdy mebel powinien cechować się najwyższymi standardami jakościowymi, łączącymi praktyczność i ekonomiczność.
Solidny materiał wykonania
Meble laboratoryjne muszą spełniać wszelkie standardy bezpiecznej eksploatacji w pomieszczeniach medyczno-laboratoryjnych. Dobrze, gdy materiał, z którego wykonano dane szafy, stoły bądź blaty, cechuje się wyjątkową odpornością na środki dezynfekcyjne, promieniowanie UV, kwasy i zasady.Potwierdzeniem solidności materiału są posiadane przez niego świadectwa i certyfikaty. Dowodem jakości jest również oznaczenie klasą higieniczności E-1, świadczącą o tym, że materiał jest przyjazny dla ludzi i środowiska – objaśnia ekspert firmy DCD HABITAT LAB, czołowego producenta polskich mebli laboratoryjnych.
Modułowość konstrukcji
To meble powinny być dopasowywane do pomieszczeń laboratoryjnych, a nie pomieszczenia do mebli. Warto zainwestować w rozwiązania, które gwarantują pełną swobodę rozplanowania wyposażenia. Warunek ten spełniają meble o konstrukcji modułowej, tzn. składające się z modułów – łączonych według uznania, na przykład w prostopadłe bądź heksagonalne ciągi.Właściwe rozplanowanie mebli usprawni wydajność pracy, a także znacząco wpłynie na estetykę laboratorium – komentuje specjalista firmy DCD HABITAT LAB.
Niskie koszty eksploatacji
Meble służące celom laboratoryjnym, jak żadne inne, są narażone na nadmierną eksploatację i uszkodzenia. Niestety, każda usterka generuje koszty, związane z jej naprawami.Warto zorientować się, czy wybierane przez nas zestawy mebli pozwalają na prostą wymianę lub naprawę poszczególnych elementów, bez konieczności zastępowania całych modułów. To ostatnie rozwiązanie jest nie tylko uciążliwe logistycznie, ale też wiąże się z o wiele większymi wydatkami – informuje przedstawiciel DCD HABITAT LAB.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana