Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Cechy dobrych baterii łazienkowych
W trakcie planowania lub wykańczania już swojego nowego domu czy mieszkania lub w trakcie wykonywania remontu starej łazienki staramy się wybierać zawsze takie elementy, które będą nam zapewniały wygodę użytkowania, a jednocześnie będą się odznaczały niezawodnością i ładnym wyglądem. Kupując nowe elementy wykończenia łazienek powinniśmy zwracać szczególną uwagę na wybór odpowiedniej armatury łazienkowej. I nie chodzi nam o to, żeby dobrze się prezentowała i stała się także elementem dekoracyjnym wnętrza, ale bardziej o to, żeby na pewno dobrze spełniała swoje funkcje i odznaczała się długą trwałością. Najważniejszym elementem zawsze będzie odpowiednia bateria łazienkowa. Jak ją wybrać?
Rodzaje baterii łazienkowych
Większość osób podczas planowania wykończenia lub remontu łazienki, wybierając baterię lub baterie łazienkowe najczęściej rozpoczyna od zdecydowania się na ich konkretny rodzaj. Od niego będzie zależała funkcjonalność baterii, ale także jej wygląd. Pisząc o rodzaju baterii łazienkowej mamy na myśli sposób jej montażu, który może się różnic przede wszystkim w przypadku baterii umywalkowych. Mamy tu do wyboru przynajmniej dwie możliwości, czyli baterie ścienne oraz baterie stojące (sztorcowe). Są to więc albo baterie natynkowe lub podtynkowe ścienne, albo baterie nablatowe. Wykańczając nowe mieszkanie zazwyczaj mamy ten komfort, że możemy się zdecydować na dowolny rodzaj baterii łazienkowej, ponieważ nie ma zazwyczaj problemu z tym, żeby przerobić instalację. Jeżeli jednak wykonujemy remont, wtedy zazwyczaj wybór baterii zależy od rodzaju instalacji łazienkowej. Jeżeli rury doprowadzające wodę znajdują się ponad ceramiką, wtedy montuje się baterie naścienne, natomiast jeżeli są pod nią to baterie sztorcowe.
W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na ścienne baterie łazienkowe, które są montowane podtynkowo. Taki sposób montażu wybierają zarówno w bateriach umywalkowych, jak i w bateriach wannowych i prysznicowych. Tak zamontowane po prostu bardzo dobrze wyglądają. Baterie podtynkowe są tak chętnie wybierane przez klientów, ponieważ poprzez taką ich instalację ukrywa się wszystkie elementy montażowe.
Niezawodne działanie baterii łazienkowej
Skoro wybraliśmy już sposób montażu i rodzaj baterii łazienkowej, teraz czas na to, żeby sprawdzić, czy wybrany model baterii na pewno będzie niezawodny i odpowiednio wytrzymały. Na pewno warto jest wybierać takie modele baterii, które posiadają ceramiczne głowice z filtrami. Będzie to miało wpływ na szczelność i trwałość zamontowanej baterii, a nawet jeżeli kiedyś coś jej się stanie, to taką głowicę będzie można bez problemu wymienić. Kupując baterię łazienkową koniecznie też trzeba sprawdzić, czy posiada ona odpowiednio długą gwarancję. W przypadku głowicy i korpusu baterii łazienkowych nie powinna być ona krótsza niż 5 lat.
Możliwość oszczędności wody
Istotną cechą baterii łazienkowej będzie również oszczędność wody. Najważniejszym elementem, który ma na to wpływ jest zamontowany na końcu wylewki perlator, który sprawia, że wypływająca z kranu woda jest napowietrzana, dzięki czemu sprawia wrażenie jakby jej było więcej niż naprawdę jest. W niektórych bateriach łazienkowych i kuchennych za sprawą perlatora osiągnięte oszczędności wody mogą sięgać nawet 60%!
Dla oszczędności wody istotne jest także to, ile kurków ma dana bateria. Zdecydowanie lepszą opcją jest zakup baterii jednouchwytowych, ponieważ ich przepływ zawsze będzie mniejszy niż przepływ baterii z dwoma kurkami. Niestety mając dwa kurki, jeden z ciepłą, a drugi z zimną wodą, zazwyczaj odkręcając kran czeka się na to aż uda się ustawić odpowiednią temperaturę przez co marnuje się bardzo dużo wody.
Jak dodaje nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego Ceramed, który specjalizuje się w sprzedaży elementów wyposażenia łazienek:
Oprócz perlatorów, w bateriach wannowych i prysznicowych bardzo często są zainstalowane ograniczniki przepływu wody, które wpływają na ograniczenie jej ciśnienia, a co za tym idzie na zmniejszenie zużycia wody o około 50-60%. Inną możliwością jest jeszcze zdecydowanie się na baterie prysznicowe z termostatem. Obsługuje się je pokrętłem, użytkownik ustawia poprzez jego użycie odpowiednią dla siebie temperaturę wody, a termostat ja szybko miesza i z wylewki wypływa tak ciepła woda, jak nam to odpowiada.
Oczywiście podczas wybierania baterii łazienkowych koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na ich wygląd i na to jak będą się prezentowały na tle innych elementów wykończenia. Jakie baterie łazienkowe są najładniejsze jest już jednak kwestią gustu i wybór zależy tylko od czytelnika.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana