Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Biurowe trendy – przegląd popularnych rozwiązań
Od tego, jak urządzone jest biuro, zależy wydajność pracowników i atmosfera w firmie. Coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje więc w modny i funkcjonalny wystrój biura, aby zapewnić swojej załodze, jak najlepsze warunki do wykonywania obowiązków. Jakie trendy pojawiły się w ostatnim czasie? Co oznacza dziś modnie urządzone biuro? Przedstawiamy kilka popularnych rozwiązań!
Zmiany na rynku pracy a trendy w aranżacji przestrzeni biurowej
Aktualne trendy w urządzaniu przestrzeni biurowej idą w parze ze zmianami, jakie zachodzą właśnie na rynku pracy. Oto wkracza pokolenie rewolucji cyfrowej, mediów społecznościowych i nieograniczonego dostępu do wiedzy.Osoby przed 30. rokiem życia, które przeważającą jego część spędziły online, są przystosowane do innego odbierania rzeczywistości. Są wielozadaniowe, ale trudno utrzymać ich uwagę. Co więcej, znają dokładnie swoją wartość i nie zadowalają się pracą wyłącznie dla pieniędzy. Oczekują też satysfakcji i spełnienia, a przy tym dobrych warunków, luźnej atmosfery i nieco zabawy. To wszystko może zapewnić odpowiedni wystrój biura. Dlatego obecne biurowe trendy mają na celu między innymi spełnienie oczekiwań pracowników pokolenia cyfrowego i skuszenie kandydatów do podjęcia pracy – wyjaśnia specjalista z firmy Interbiuro Design & Fit Out.
Biurowe trendy 2018 – jak wyglądają nowoczesne biura?
W roku 2018 open space, czyli wspólna przestrzeń pracy, wciąż ma się bardzo dobrze. Zadowoleni są zarówno pracownicy, jak i menedżerowie. Ci pierwsi cenią łatwość kontaktu ze współpracownikami, możliwość swobodnej wymiany myśli. Dla nich open space to kreatywne środowisko pracy, w którym można prowadzić jednocześnie życie towarzyskie. Kadra zarządzająca również cieszy się z mody na open space, bo taka konstrukcja biura pozwala zaoszczędzić na oświetleniu i ogrzewaniu, a także lepiej wykorzystać niewielką przestrzeń – w porównaniu z przestrzenią dzieloną na pokoje i gabinety open space jest znacznie bardziej pojemny. Jego zaletą jest też optyczne wrażenie lekkości i swobodny przepływ światła po całym pomieszczeniu. Warto jednak zauważyć, że open space nie sprawdzi się wszędzie – panujący w nim harmider może obniżać wydajność w niektórych branżach. Rozbudowaniem idei open space są współdzielone biurka – wyspy kreatywności. Sprawiają one, że osoby pracujące nad jednym projektem albo zajmujące podobne stanowiska mogą we własnym kręgu dzielić się pomysłami, wzajemnie inspirować i nadzorować. Skoro mowa o biurkach – coraz częściej w biurach pojawiają się nie tylko te wspólne, ale też biurka typu siedź-stój. Umożliwiają one pracę w dogodnej pozycji i stanowią kolejny krok w dostosowywaniu biura idealnie do potrzeb poszczególnych pracowników. Indywidualizm, cecha, tak ceniona przez młode pokolenie, znajduje także odzwierciedlenie w nowoczesnych biurach.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana