Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Bezpłatne badania słuchu. Komu i kiedy przysługują?
Wady i schorzenia słuchu to jedne z czynników, które znacznie obniżają jakość życia. Zwykle dają o sobie znać z upływem lat, jednak nie mniej jest przypadków, w których z problemami tego typu borykają się dzieci i nastolatkowie. Szumy w uszach, niedosłuch czy trudności ze zrozumieniem innych to jedne z licznych objawów rozwijającej się choroby. Właśnie dlatego istotna jest regularna kontrola, która może być bezpłatna.
Bezpłatne badania słuchu – dla kogo?
Osoby, które chcą sprawdzić swoje uszy lub mają stwierdzone konkretne wady, mogą skorzystać z bezpłatnego badania słuchu. Dotyczy to szczególnie osób starszych oraz dzieci i młodzieży. Są to proste analizy, które pozwolą określić aktualny stan tego zmysłu i zadecydują o dalszym leczeniu. Osobom dorosłym przysługuje inny rodzaj badań niż małoletnim. Jest to związane z poszczególnymi etapami rozwoju układu słuchowego, a do każdego pacjenta w różnym wieku trzeba podchodzić indywidualnie.
Co warto wiedzieć o bezpłatnych badaniach słuchu?
Specjalista z Amfon podkreśla, że ograniczenia w budżecie nie powinny stanowić przyczyny zaniedbania własnego zdrowia. Dlatego warto poddawać się regularnym, bezpłatnym badaniom słuchu. Natomiast rodzaj badania dopasowuje lekarz prowadzący.
W skład darmowych analiz słuchu wchodzą audiometria tonalna, powietrzna i kostna. Ta forma badań przysługuje głównie osobom dorosłym. Najmłodsi pacjenci mają możliwość skorzystania z bezpłatnej audiometrii dziecięcej. Powyższe zabiegi są nieinwazyjne i nie sprawiają żadnego dyskomfortu podczas przeprowadzania. Celem całej analizy jest ustalenie progu słuchu, a więc minimalnego natężenia dźwięku, które zdoła usłyszeć badana osoba. Rezultatem badania jest wykres, a konkretnie audiogram, dzięki któremu lekarz zdoła określić obecność ubytków słuchowych i innych zmian.
Gdzie wykonać bezpłatne badanie słuchu?
Pamiętaj, że jeżeli doskwierają Ci dolegliwości związane ze słuchem, powinieneś jak najszybciej zgłosić się do profesjonalnego audiologa, który pomoże Ci wyleczyć się z każdego schorzenia zanim doznasz trwałych uszkodzeń i problemów ze słuchem. Na bezpłatne badania słuchu możesz zapisać się telefonicznie lub bezpośrednio w placówce medycznej. Niektóre ośrodki zapewniają też możliwość zamówienia wizyty domowej, podczas której specjalista audiolog szczegółowo określa stan słuchu pacjenta.
Decydując się na bezpłatne badanie słuchu, wybierz ośrodek, który wykona je profesjonalnie i skutecznie. Potrzebne jest do tego specjalne pomieszczenie, które powinno być odpowiednio wytłumione. Dzięki temu wyniki badań będą obiektywne i najbardziej precyzyjne. Analiza trwa kilka lub kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesna. Wybierając profesjonalny ośrodek diagnostyki, masz pewność, że Twój słuch będzie w nienagannym stanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana